Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Rust mi kell hozzá, hogy...

Rust mi kell hozzá, hogy elfusson normálisan?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, hogy egy op gép kell hozzá (már amennyire)

Van egy q9650-em, 8gb ramom, és egy gt630-om. Nem maxon játszok, hanem lowon és úgy is van 30-40 fps-em. Egyik barátomnak hasonló konfigja van, mint nekem és 16GB ramja. Neki viszont jobban fut, mondom oké. A Rust az egy teljesen különálló játék, igaz kell hozzá egy jó videókártya, proci, de szerintem itt a RAM-on van a hangsúly. Nem tudom, mit kéne növelnem a gépben, hogy jobban elfusson, s ne töltsön több 10 perceket. Ki mennyire jártas ebben a témában? :D



2019. ápr. 25. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A töltés processzor és merevlemez kérdése, 8GB rammal nincs gond.

Ha teljesen lowon akarod nyomni, akkor első körben egy ennél jobb processzor kellene, mivel a jelenlegi az ajánlott minimum proci teljesítményének a felét tudja.

2019. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Esetleg tudnál ajánlani egy megfelelő processzort? :D
2019. ápr. 26. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:

az ajánláshoz tudni kellene a pontos alaplap típusát, általában a processzor és a memória foglalat közt találod meg függőlegesen, viszont mivel 775-ös foglalatról beszélünk, ezekbe általában a Q9*** szériás processzorok a legjobbak, pont mint ami neked van.


Mivel ezeknél a lapoknál már DDR3 van, érdemesebb lenne egy alaplap+proci cserét egyben végrehajtani, a régi gépből meg mehet be a memória, itt viszont sokat számít a pénzügyi keret, mert 20-30 ezernél marad a 3. generációs intel, viszont 40-50 körül már 4. genes intel is szóba jöhet, akár egy új(abb) videokártyával.


Felmerül a kérdés, mennyit szánsz rá az újításra összesen jelenleg? Ettől függően lehet válogatni, mit és mennyiért lenne javasolt. Értelem szerűen csak használt piaci dolgokról beszélünk, újonnan ilyen régi típusú elemek nem érik meg, plusz az újnál már DDR4 van, akkor ramot is venni kell, itt sok esetben a proci csak win10-et támogat, de a GT630 meg nem fut rendesen, akkor már lap, proci, ram, vga, mindent cserélhetsz benne, ami fontos.

2019. ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy mindent cserélni kell a gépbe. Viszont azt nem tudom, hogy először mit. Elsősorban én úgy gondoltam, hogy egy alaplap+procit szeretnék venni, ilyen I5-4-5-6 generáción gondolkoztam - Hardveraprón nézegettem a procikat, és nem olyan drágák. Egy i5-6400 (ha jól emlékszem) ilyen 30k között van.) - Egy 1151es alaplap ilyen 10 körül. (a legolcsóbb) DDR4-es ramot meg tudok szerezni.
2019. ápr. 26. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!