Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends kezdőként?

League of Legends kezdőként?

Figyelt kérdés
Régen játszottam vele de nem sokat, összesen ha 5 meccsem volt akkor sokat mondok. Hots-oztam egy kicsit de azzal sem játszottam pár óránál többet. Ennek már egy 3 éve legalább. Most viszont szeretnék elkezdeni lolozni kicsit, nincsennek hatalmas céljaim, rankedezni sem tervezek, egyelőre biztosan nem. Pár dologgal tisztában vagyok viszont nagyon sok mindenben bizonytalan. Kezdésnek melyik lane-t lenne érdemes erőltetni? Illetve az adott hőssel melyik itemeket érdemes venni valamint a skilleknél melyik skillre kell pakolni szintlépéskor? Van erre egy oldal? Miss fortune champ-el játszottam régebben, erre emlékszek, a játék elején mindig dominálni tudtam a lanemet viszont ahogy mindenkinek tőbb goldja lett és erősebb skilljei mindig hasaltam el, mert én nem voltam tisztában azzal, hogy mit kell vennem. Összegezve, melyik lanen kellene játszanom ami kezdőként kedvező lenne? Terveim nincsennek a játékkal kapcsolatban csak szeretnék sikerélményt

2019. jún. 13. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Mf az alsó ösvényre lövész pozícióra való. Buildhez írd be hogy Miss fortune build, vagy amit ajánl
2019. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gabenpala válasza:
34%
Szia! Gondolom tisztában vagy a játék lanejeivel (középső, alsó, felső és dzsungel). A felső ösvényre erősebb, legtöbbször közelharci hősök mennek un. Tankok, de persze nem mindig. A középső ösvényre legtöbbször mágus és asszaszin típusú hősök mennek, legtöbb esetben a mágusok távolságiak és az asszaszinok közelharciak. Dzsungelben minden fajta hős lehet, ami képes a szörny táborokat tisztogatni és minden lanen jelen lenni. Az alsó ösvényen két ember van :a támogató (support) és az ADC (attack damage carry),Miss Fortune is egy ADC. A support gyogyitassal, kabitassal és segítő effektekkel támogassa a csapattarsait legtöbbször az ADC - t. Az ADC a játék végére egy hatalmas sebzés osztó kell legyen, aki one shotolja az ellenfeleket. Buildet, skilleket és ehhez guideket úgy talalhatsz, hogy a Googlen rákeresel pl. Miss Fortune Bot lane guide. Ott sok oldalt talalhatsz (én a Mobafire.com oldalt ajánlanám, de mindenkinek más az ízlése). Új hősöket kipróbálni ne félj, mert ha a csapattársak átkozódásától félsz, akkor csupán beírod a chatbe, hogy /mute all. Probléma megoldva! ;) remélem tudtam segíteni
2019. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy beginner guide-ot a youtube-on, hogy az alapkoncepciókkal és fogalmakkal tisztában légy. Amit ezután írok, az feltételezi az alapfogalmak ismeretét, tehát ha nem ismered őket, ez itt mind kínai lesz.


Szerintem nem jó dolog adc-vel kezdeni a lolozást, mert az ellenfél összes játékosa rád akarja majd szarni minden képességét, és amíg nem ismered a champion-ök képességeinek cd-jét, range-ét, cast time-ját és hitboxát, valamint nem tudsz jól pozicionálni, orb walk-olni és kite-olni, a supporttal összejátszani, az összes teamfight-ban elsőnek halsz meg (vagy ott sem vagy, amikor a többiek harcolnak), aztán 4v5-ben bedarálódik a csapatod, elkezdenek kérdőjeleket spamelni a karaktered felett és a nevedet pingelni, és el fog menni a kedved a játéktól. Support szintén nem ajánlott, mert az adc-t életben tartani egy harcban legalább olyan nehéz neki, mint magának az adc-nek, de a maradék 3 lane (top, mid, jungle) simán játszható kezdőként is.


Topon a lane control és az 1v1 matchup ismerete a fontos (meg a wardolás és a map awareness, de az utóbbi kettő mindenkire igaz lane-től és role-tól függetlenül); ők vannak a legtávolabb a csapattól és az early+midgame objective-től (sárkány), izolációjuk miatt nekik kell a leginkább önerőből helytállni.


Mid lane legkintebb lévő tornya a legértékesebb, mert az adja a legtöbb controlt a map-en. Ők roam-olnak a legszabadabban, mert mindkét lane-hez közel vannak. Folyamatosan figyelni kell a másik két lane-t, ha az ellenfél valahol overextendel, meg kell próbálnod leütni a minionokat azonnal, és utána megindulni az említett lane irányába. Ha nem ütöd le a minionokat, a roam a tornyodba kerül, ami rossz. Ha az ellenfél roam-ol, azonnal jelezni kell, és utána mérlegelni, hogy követed-e őt, vagy megpróbálod leütni a tornyot.


Jungler az irányító, ő gankelhet a legszabadabban. Tudni kell, hogy az ellenfél junglere nagyjából hol van (ez is igaz minden játékosra, de junglerre leginkább), melyik lane-re kell neked menni, melyik lane-t fogja ő gankelni, gank potenciálok ismerete, countergank vs objective prioritás, neki kell legjobban ismernie a játék állását, és hogy abban a szituációban, melyben a csapata van, mivel van a legnagyobb esélyük előnyt szerezni. Cserébe nem kell tudni last hitelni minionokat, csak smite-olni objective-eket, nem kell tudni zónázni, wave controlt viszont ismerni kell.


Amit elmondtam, az természetesen nem minden, hisz kb könyvet lehetne írni a játék aspektusairól. Ahogy már írták, mobafire jó oldal kezdőként, könnyen olvasható, jó információ található rajta. Két fontosabb dolgot ajánlok: az egyik, hogy tanuld meg kezelni a tilt-et, ez nem csak lolra vonatkozik, az összes pvp játékban hasznát veszed, ha megcsinálod ezt az önfejlesztést. A másik, hogy ne fókuszálj egy vagy kettő aspektusára a játéknak: gondolj ezekre úgy, mint egy táblázat elemeire, 1-10-es skálán értékelve mindegyiket. Minél több pontod van, annál jobb játékos vagy.


TLDR: mobafire, gyakorlás, last hit nagyon fontos, /muteall szabadelvű alkalmazása.

2019. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal és ott játssz, akivel jólesik. Hogy melyik lanera mi illik:

Top-Tank (aki keveset sebez, de sokat bír) vagy bruiser, aki azért sebez is de közben nem könnyű leszedni. Pl: cho'gath, maokai tank, és darius, garen bruiser. Ha van már tank a csapatban lehet hozni mageket is, mint teemo vagy vladimir.

Jungel:játékstílustól és teamcomptól függően elég sok karaktert lehet hozni, tankoktól az assasinokig.

Mid:ide olyan hőst hoznak, aki sokat sebez. Vannak az ad assasinok (Zed), ap assasinok (katarina) és a mageek (vladimir, karthus).

Adc: ide távolsági hőst hoznak, aki sokat sebez (általában ad-ból). Pl:caitlyn, tristana.

Support:a support az adc-vel együtt megy a botra, ezért olyan champet ajánlott hozni, aki segíti az adc-t. Ezt lehet cc-vel (Blitzcrank), gyógyítással (Soraka), sebzéssel (Vel'koz, Brand), és persze sok champ ezek közül többet is tud egyszerre.


Pár dolog, amire érdemes figyelni:

Vision. Rakj le wardokat, és próbáld meg eltávolítani az ellenfél wardjait. Ez azért fontos, mert így meglátod ha az ellenfél jungelese gankel, vagy mondjuk a top roamol, és így megelőzheted a halált.

Sárkány, baron. Fontos őket elvinni, ezért be kell wardolni, és amikor kedvező a lehetőség (az ellenfelet szétvertétek teamfightban, vagy csak szimplán erősebbek vagytok), vigyétek el. Ezek különböző bónuszokat adnak, és erősebbek lesztek általuk.

Farm. Ezt last hittel tudod elérni, ami akkor nehéz, ha kevés ad-d van. Nagyon fontos a farm, ugyanis a killek több goldot hoznak ugyan, de nem állnak mindig rendelkezésre.


Champ választásnál azt is figyelembe kell venni, hogy milyen hősöket hoztatok eddig. Ha az adc és a mid teljesen damage-re megy, jungel és top lehet tank. Ha nincs sok cc-tek, hozz olyan karaktert, akinek sok van (Leona, Sejuani). Fontos, hogy ne csak egy champpel játssz, mert lehet nem illik be a csapatba.


Játssz az ingyenes heti hősökkel, mert így megismered azok képességeit a gyakorlatba átültetve, és rájössz, melyik champ tetszik neked, melyiket kéne megvenned.


Hogy értsd, mit beszélnek, értened kell angolul (minimális szinten). A chatet ne némítsd le, mert kommunikálnod kell a csapattársaiddal, de ha flamelnek vagy pingekkel árasztanak el, tedd meg. /mutefull all, és senkinek az üzenetét és pingjeit nem fogod látni, /mute all és csak az emberek üzeneteit nem fogod látni, vagy ha tabolsz kézzel lenémíthatod azt, aki hülyeségeket írkál. Pár kifejezés, amit sokat fogsz látni:

Top-Aki a felső ösvényen játszik. A jungeles a jungelben, a mides a középső ösvényen, az adc és a support pedig az alsó ösvényen.

Gank-Amikor a jungeles megy segíteni topra/botra/midre.

Roam-Amikor a topos/mides/botos megy segíteni a botosnak/midesnek/toposnak.

Flame-Sértő beszéd. Példa: Report yasuo for feed

Report:jelentés, ezt szokták kérni azok, akik idegesek

Nagyon sok ilyen van, de ha nem sértődsz meg, nem írom ki az összeset.


[link]

Esetleg még ezeket olvasgasd, van pár jó téma.

Minden jót.

2019. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
74%

Szia!

Én azt ajánlom, próbálj ki minél több típusú champet, hogy tudd melyik áll hozzád a legközelebb, és ennek fényében válassz lanet. Én pl. a tankokhoz nem értek, nem érzem a közelharcos champeket, így adc/supp main vagyok. De ehhez az kellett, hogy minden lanet kipróbáljak. Az elején nem is érdemes champeket venned, játssz a free champekkel, így kb. az összeset ki tudod próbálni. És amit előttem leírtak "szabályokat" érdemes megtanulni, ezek csak ilyen alap dolgok a kezdéshez, de ha valaki a szerepekkel nincs tisztában, az bukta. Streameket, videókat is nézhetsz, abból is sokat tudsz tanulni. Sok sikert!

2019. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mobafiret véletlen se használj
2019. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én anno játszottam sokat. Most kezdtem el újból nyomni, és magával ragadott ismét. Kezdőként szerintem top-ot (felső ösvényt) erőltesd, egy Master Yi-vel, veszel neki egy attack speedes cipőt, egy statikot, egy Infit, egy botrkt és egy titanic hydrat, aztán jobb klikk + Q = sikerélmény :D Nekem anno adta :D Ha gondolod írj privit, aztan fel veszek. Eune
2019. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mobafire-t miért ne használjak? Onnan néztem, hogy mit érdemes venni, meg később még a rúnákat is, jelenleg még nem tudok használni. 16.os szinten vagyok, mikor válnak elérhetővé a rúnák? Kipróbáltam az összes lane-t, egy kivételével. A jungle elég nehéz volt, le voltam maradva mindenkivel szemben pedig egy bot elleni mérkőzés volt csak. A top is nehéz volt, mert közelharci hőssel elgé nehéz volt last hit-elni, meg ez a tankos vonal sem tetszett igazán. Mid-et nem próbáltam még, de kicsit kényelmetlen lenne szerintem, mert két oldalról is érhet meglepetés. Próbáltam az adc-t is, ez viszonylag tetszett, a last hit-tel vannak még bajok de sokkal jobban ment mint top-on. Supporttal is játszottam, ez tetszett a legjobban szinte, egy championt próbáltam itt még (Morgana), viszonylag jól is játszottam vele, alig haltam ha egy jó adc-t kaptam magam mellé, és volt mikor már az elején a Q skill miatt az adc-nk megkapta az első killjét. Botok ellen játszottam végig, kivéve Morgana-val, vele már pvp-t, kb. 10 meccset és ha jó játékosokat kaptam magam mellé akkor nem volt gond és a végén, még ilyen értékeléseket is kaptam a csapattársaimtól.
2019. jún. 16. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!