Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Charlie és a csokigyár: a...

Charlie és a csokigyár: a könyvben több mindent megtudunk Willy Wonkáról?

Figyelt kérdés
Mindkét film tetszett, és kíváncsi lennék mélyebben Willy Wonka karakterére. Mivel egy mesekönyvről van szó, nem tudom, szerintetek megéri elolvasni?

2019. aug. 8. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőttként olvastam, cuki volt, élveztem, de MESEKÖNYV. Nagyon. Ne várj benne nagy karakter fejlődést vagy akármit. Ez tényleg csak gyerekkönyv.
2019. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mar régebbi kérdés, de hatha valakit érdekel még...

A könyvben inkább kevesebbet lehet róla megtudni. Csak annyi derül ki róla, hogy egy különc feltaláló. Máshogy különc, mint a filmben. A két Wonka egesz más a könyvben és a filmben.

2019. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, közben elolvastam a könyvet. Érdekes, mert a Tim Burton film cselekménye hívebben követi a könyvet, viszont Depp!Wonka eléggé kifordult verziója az eredetinek.

Szerintem Wilder Wonkája sokkal közelebb áll karakterében a könyvbéli Wonkához. Ő a legjobb szerintem, mert mélyebb, mint a könyv karaktere (pl. a csónakos részben mintha a saját félelmeit, traumáit szeretné éreztetni a vendégekkel), de mégis megmarad vhogy jóságos "apa-figurának" Charlie felé.

Ezzel szemben Depp Wonkájának komoly pszichológiai problémái lehetnek (nem is értem, hogyan volt képes létrehozni a gyárat stb ilyen szinten diszfunkcionális személyiséggel).

2019. okt. 8. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!