Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire népszerűek jelenleg...

Mennyire népszerűek jelenleg a Harry Potter könyvek, a 90-es,2000-es évekhez képest?

Figyelt kérdés
2019. aug. 10. 21:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Manapság is népszerűek eléggé, szoktam látni tinik kezében, meg most új borítója lett. Én angolul olvasom a negyedik részt, de az elsö magyarul is és angolul is ki olvastam már 😊
2019. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én most magyarul olvasom a 6. részt. Később németül szeretném végigolvasni. Már meg is van az első kötet német kiadása.


Eredeti nyelven milyen egyébként? Kevésbé kifejező, vagy szebb szókincse van? Komolyabb vagy gyerekesebb? Vagy nincs nagy különbség?

2019. aug. 10. 22:09
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Mindig népszerű lesz egy adott réteg körében. Tinik és a fiatal felnőttek szeretik főleg.
2019. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Eredeti nyelven leíróbb az egész, nekem jobban tetszett angolul.
2019. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a HP olyan mint a Star Wars: igazán sose megy ki a divatból, mert amúgy sem a divat miatt olvassák legtöbben, hanem mert szórakoztató, érdekes, izgalmas, magával ragadó. Szóval nagyjából mindig (de legalábbis még hosszú évekig) népszerű lesz, mert mindig lesznek fiatalok, akik akkor ismerkednek meg vele, és érdekesnek találják, illetve lesznek mellé akik másodjára, harmadjára, sokadjára újra elolvassák majd.
2019. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ami mindig népszerű lesz az a Gyűrűk ura,Harry Potter és Star wars.
2019. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondom, nekem angolul nem annyira tetszett. A magyar fordítás sok helyen humoros, nagyon jó szóviccek vannak benne, az angol valahogy sokkal nyersebb.
2019. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem változott, Magyarországon is alapműveltségnek, és kötelező irodalomnak számít.

Ami engem illet; Szerintetek normális, hogy függő vagyok? 9ed-szerre olvasom a sorozatot, megállás nélkül.

A családom és barátaim meg lassan migrént kapnak az állandó utalásoktól. ( Apa most olvassa újra miattam a sorozatot, hogy értse a vicceimet.

2019. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindig is díva lesz szerintem. Én már legalább ötödjére olvasom újra, ráadásul nemrég meg kapt nemrég az angol változatát.
2019. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Már miért is számítana alapműveltségnek és kötelező irodalomnak?
2019. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!