Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki milyen típusú könyveket ír?

Ki milyen típusú könyveket ír?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a romantikus, kaland, fantasy stb fajtákra

2019. szept. 19. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Könyvnek nem nevezném, de elég korrekt, hosszú novella lett (200 A5 oldal).

Félig-meddig fantasy, félig-meddig pedig akció/kaland lett a művem. Eddig még nem szidták, tehát akár jó is lehet.

2019. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Könyvfaló vagyok,nem író😉 !

Fantasy-Scifi-triller-horror rajongó,linkeket is raknátok?!

Thnx

2019. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Hát... Több ötletem is van, de van egy történet ami durván egy évtizede vagy inkább csak közel annyi ideje foglalkoztatja a fantáziámat.


Írtam gimisként egyet, de elképesztően szar lett. Kezdetleges, ahogy várható, úgyhogy a műfaját nem tudták volna megállapítani. A második egész jó lett, de egy élettelen kriminek nevezném.


Harmadszorra is újrakezdtem, ennek már nagyon kézirat szaga van, van köze a ponyvához. És van próbaolvasóm is, még nem panaszkodott, sőt, kifejezetten élvezi, mindig várja a folytatást.


A műfaj: egyfajta morbid diákregényként vagy ifjúsági regényként indul, aminek vagy egy olyan hangulata mint a Rekviem egy álomért könyvnek illetve filmnek. Majd amikor beindul a cselekmény váratlanul pszichotriller-be lép át a műfaj, amiben van egy kis krimi is. Akaratlanul alakult így, de azt hiszem így kellett lennie.


Szóval az első könyvem ifjúsági regényből - pszichothriller majd/közben - dráma. És nem akarok önfényezni, de... Egész jót alkottam. :) Kérdést is írtam róla, visszafogottan nem spoileresen, úgyhogy akár ismerős is lehet valakinek.

2019. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ja, kimaradt: hogy világos legyen, van a könyvemnek egyfajta Bűn és bűnhödés olvasata, meg Nyomorultak olvasata DE! Egyféle Stephen King-es stílusban írva.
2019. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ifjúsági
2019. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem írtam, tervezek, de még nem tudtam rászánni magam :D
2019. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az én könyvem, ahogy írtam, félig fantasy, félig valóság (ugyanis valós alapokon nyugszik). Végzős katonatisztek egy csoportja hadgyakorlatra indul a Pilisbe, ahol gonosz tündérek támadnak rájuk. Hogy melyik lesz az erősebb - a modern haditechnika, vagy a mágia - arra választ ad a novella :PPP
2019. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Novellákat szoktam általában írni, de azokból mindenféle stílusút.
2019. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!