Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kisasszonyok; melyik kiadás...

Kisasszonyok; melyik kiadás lenne jobb?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akik olvasták Louisa May Alcott Kisasszonyok című könyvét.


Szeretném megvenni ezt a könyvet, de nem tudom, melyik kiadás lenne jobb (fordítás szempontjából).


1. 2016-os, fordítója Sóvágó Katalin (Lazi Könyvkiadó)


2. 2019-es, Manó Könyvek


Szerintetek melyik kiadás van élvezhetőbben, igényesebben fordítva?


A Moly.hu-n sok negatívat írnak Sóvágó K.-ról, ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés.



2019. nov. 19. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most összevetettem az eredetivel a Sóvágó-féle fordításból egy rövid fejezetet, ami fenn van a neten, szerintem nem rossz. Ha megnézed, a Molyon két dolgot kifogásolnak vele kapcsolatban: 1) nem jól használja a tiniszlenget a YA-regényekben (ez legendásan nehéz feladat, én se vállalom ilyenek fordítását, meghagyom annak, akinek van tini korú gyereke), de egy 1860-as évekbeli regénynél ez nem lesz gond. 2) vannak benne elírások (ezt egy szerkesztőnek észre kellett volna vennie, innentől inkább a könyvkiadó sara, hogy spórolnak szerkesztőn is és korrektoron is).
2019. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Elég gyenge könyv (tudom, népszerű), ezért teljesen mindegy.


A nyelvezete nagyon egyszerű, szóval: [link]

2019. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz!

Esetleg tudtok valamilyen linket, ahol bele lehet nézni a könyvbe? Akár a '16-osba, akár a '19-esbe.

2019. nov. 19. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Linket nem enged betenni, de ha rákeresel google-ban, megtalálod.

Szerintem se nagy szám a regény, gondolom, azért lett ilyen legendás, mert az 1800-as években egy jól nevelt kislány nem sok mindent csinálhatott az olvasáson kívül. Nem egy Anne Shirley (de legalább nem is Elsie Dinsmore, brr...)

2019. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a privátot is :)
2019. nov. 19. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindegy melyiket olvasod, élvezhető ígyis-úgyis. Ritkán voltam így az életben, de előbb láttam filmen, és azután nagy csalódás volt a könyv. Elég egyszerű, amolyan léleknemesítő történet jókislányoknak.
2019. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!