Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire érthető a Vaják...

Mennyire érthető a Vaják könyvek angolul?

Figyelt kérdés

Az angol tudásom valahol a közép és a felsőfok között van.


Azért is kérdeztem mert a Stephen Kingettől az Azt angolul vettem és be is fürödtem vele :D


2020. jan. 7. 18:37
 1/4 A kérdező kommentje:
*érthetőek
2020. jan. 7. 18:37
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy még rosszabb hírem: van egy középfokú nyelvvizsgám, voltam felsőfokú nyelvvizsgán is, de a szóbeliről 5 az írásbeliről 10%-kal maradtam le. Emellett rendszeresen kommunikálok külföldiekkel is angolul. Vedd kezedbe az említett könyvet és meglátod, hogy milyen gazdag szókinccsel dolgozik a szerző. Nem az volt a gond hogy egy szót sem értettem belőle, hanem az, hogy az olvasási élmény rovására ment a viszonylag sok ismeretlen szó. :)
2020. jan. 7. 20:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszel el ami akarsz :)
2020. jan. 7. 20:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az először mindig így lesz. De ha az első párat "végig szenveded" úgy, hogy tanulod is közben azokat az idegen szavakat, akkor majd a későbbiekben nem lesz gond.

Amit még ajánlok, hogy ne csak nyomtatott formában vedd meg, hanem hangoskönyvben is. És ahogy olvasod, hallgasd is meg a könyvet. Egyrészt: a hangoskönyvnél a hangsúlyozása a beszélőnek segít értelmezni az ismeretlen szót és ismerni fogod a kiejtését is.

Másrészt újra tudod hallgatni a fejezetet úgy, hogy már megtanultad az ismeretlen szavakat és addig a szemedet pihenteted. :)

2020. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!