Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek milyen egyedi elképzelé...

Nektek milyen egyedi elképzeléseitek voltak a Harry Potter-ben egyes helyszínek, emberek stb. kinézetéről amikor először olvastátok a könyveket?

Figyelt kérdés

Én 11 évesen olvastam először az első 4 részt amikor kijöttek. Akkoriban még nem jöttek ki a filmek, csak a Bölcsek Köve, de azt is csak az első 4 könyv elolvasása után láttam.



Ezen képtársításokra emlékszem, amik a mai napig megmaradtak bennem:


-Roxmorts-ban a "Zonko Csodabazára" névről nem egy zárt bolthelyiség ugrott be, hanem egy piac. Olyannak képzeltem el, mint a Szabadkai Piac vagy a vidéki Magyarországon egy "lengyelpiac".



-A "Privet Drive" utcanévről és Mr. Dursley "Vernon" nevéről valamiért a ruszkikra asszociáltam. Vernon bácsit úgy képzeltem el, hogy ilyen szürke gyapjúkabátot hord és az utcán ilyen svájcisapkát, amire vöröscsillag van hímezve elől


-A házimanókat olyasmi kinézetűnek képzeltem el mint a Szörnyecskék (Gremlins) című filmben Gizmo, csak nagyobb és csupaszabb


-A Zsebpiszok-közről kb. egy az egyben a Magdolna utca ugrott be a nyolcadik kerületben Pesten



2020. febr. 6. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hermione számomra egy sokkal csúnyácskább lány, nagyobb első fogakkal (ezt amúgy a könyv írja is), és sokkal rendezetlenebb hajjal. Ami tényleg rendezetlen, és nem a fodrász csinálja meg, mintha az lenne.


A fejemben a varázslók mindig talárban vannak, és nem farmerben meg pulóverben. Általában a csúcsos sapkát is hordják.


Petunia valamiért az én elképzelésem szerint egy kifejezetten szép nő, akiért kb. minden férfi odavan, és csoda, hogy Vernonnan jött össze. Emiatt frusztrált, és ezért viselkedik úgy, ahogy, mert szerinte neki több járt volna az élettől. Dudley pedig a sok kényeztetés ellenére igazából elhanyagolt, mert nem igazi szeretetet kap, hanem pénzzel próbálják megvásárolni. Már az elején éreztem, hogy valamikor ő erre rá fog jönni, és Harryvel valamilyen szinten megbékél. Kíváncsi voltam, Dursley-ékkel is megtörténik-e; én mindig reméltem, hogy igen.

2020. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy képzeltem, hogy az iskola valahol az angol-skót határnál, de még az angliai részen van.
2020. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lockhartot én valamiért mindig is hosszú hajjal képzeltem el, egyfajta tipizált szőke herceg külsővel.
2020. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Piton professzor számomra mindig is sokkal csúnyábban élt a képzeletemben, mint amilyen a drága Alan Rickman volt :D

McGalagonyt pedig (bár tudtam, hogy nem mai csirke) sokkal fiatalabbnak gondoltam, olyan szigorú, de szép arcúnak kicsit őszülő, de még koromfekete, laza kontyba fogott hajjal. Olyan tipikus 40-es szigorú tanárnősnek.

Seamusről egy kreol bőrű, szőke kissrác ugrott be az első részben, Petuniát ilyen szolizott, piszkafa sötétszőke negyvenesnek képzeltem nagy lófogakkal (mondjuk a könyvben ilyesminek is volt írva).

2020. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!