Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A könyv tényleg luxuscikk,...

A könyv tényleg luxuscikk, avagy neked mi a drága?

Figyelt kérdés

Múltkori kérdésem ( https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__10294815.. egyik válaszolója szerint ma már luxuscikk a könyv. 3000 Ft környékén van az átlagár, a magyar fizetések valódi átlaga nettó 165 000 Ft körül mozog. Tényleg luxus lenne havi 1-2 könyv?


Arról is érdemes lenne beszélni, hogy angolul elég sok könyv (Oxford World's Classics, Penguin Classics stb. - tudom, menny má a klásszikusokkal a micsodába! Meg óvassunk külfődiül? Jó nekünk Nemere meg Lőrinc Lezlí) olcsóbban érhető el a magyar kiadásoknál.


2020. márc. 1. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Öhm,mi hárman élünk 150 ezer forintból( ,1 jövedelem +családi).

A net nélkűl tényleg tragédia lenne a könyv árak.

Nem az egyszer 3-5 ezer forintos könyv,hanem ha havi átlag 20-25 könyvről beszélűnk (25x3000=75.000 ft).


Bár amúgy is,akár 1000 könyvet hol tárolnál?Könyvárszobába?


Én digitális könyv párti vagyok,amit lehet letöltök.

Ha olyan ami nincs a neten ,például Nemere könyvei,lira.hu-n megveszem elektronikusan.

Én telefonon olvasok,párom karácsonyra kapott könyvolvasót (~25.000ft),és van egy tablet...


Az akciós könyveket galaktikaboltba vagy vagy antikvárium.

2020. márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel én nagyon gyorsan olvasok ezért nekem igen is luxus.Nem lenne nekem elég havi 1-2 könyv. Ezért könyvtárba járok.

Bár örülnék ha minden olvasott könyvem az enyém maradhatna de sajnos erre nincs pénzem.

2020. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2es:a könyvtárban van 3 éven belül kiadott akár első írós könyv?!


Nekem a könyvtárakkal csak rosz tapasztalataim vannak,inkább az ekönyvek!

2020. márc. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy vannak. Ahová én járok a legújabb kiadott könyvek is 1-2 hónapon belül bekerülnek
2020. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az apukám mindig azt mondta, hogy a könyvre nem kár pénzt költeni. Persze aki minimálbérből él az nem engedhet meg magának havi 5-10 könyvet, de 1-2 még belefér.


Üdv: Ashbdbd

2020. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Embere válogatja.

Én szeretek olvasni, rendszeresen szoktam, és el is olvasom azokat a könyveket, amiket megveszek. Úgyhogy nekem abszolút megéri a belefektetett pénz.

De ha valaki olyan vásárolna, aki nem szeret olvasni, és a könyv csak ott maradna a polcon olvasatlanul, porfogónak, akkor elhiszem, hogy ő valóban sajnálja rá a pénzt.

2020. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem havi 1-2 könyv nem luxus, viszont sokaknak, akiknek az olvasás a főhobbijuk, és napi szinten időt szakítanak rá, azoknak havi 1-2 könyv nem elég. Köztük nekem sem. Persze időtől függ, de sokszor elolvasok havi 4-5 könyvet is akár.


Én ebookon szoktam olvasni leginkább. Nem vagyok büszke rá, de nagyon sok könyvet letöltök. Van, amikor néha veszek papíralapú könyveket is. Illetve könyvtárba is szoktam néha járni, csak sajnos a könyvtár a városomban nem valami jó, újabb könyvek egyáltalán nincsenek. Kb. az esetek 90%-ában sosincs bent a könyv, amit akarok. Ha megtehetném egyébként, havi 4-5 könyvet legalább vennék, de sajnos az már túl sok lenne nekem.

2020. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!