Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpaden miert a hülye tinis...

Wattpaden miert a hülye tinis sztorik a menők?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy wattpaden a legtöbb híres sztori arrol szol hogy pl shawn mendez az osztályba jön és beleszeret a főszereplőbe. Én írok egy kalandregényt és bár én is kamasz vagyok, igyekszem nem kliséket használni. Persze abban is van szerelmi szál de csak nem arról szól. És rengeteg jó könyvet talaltam amiknek szinte nulla a nézettségük, es megis értelmesek. Miert van ez?

2020. ápr. 18. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a Wattpadon az olvasók többsége nagyon fiatal lehet, akiknek a nagy része már úgy nőtt fel, hogy sosem olvasott egy normális könyvet se, csak mindenféle vackot telefonon. Ez a saját véleményem, de biztos vagyok benne, hogy akik ezeket a könyveket szeretik, azok nem egy nagy khmm... könyvmolyok.


Amúgy tényleg megbotránkoztató az, ami Wattpadon folyik. A felkapott könyvek közül is az összes szutyok szinte. Általában maga a sztori is rossz, de általában mellé jön még a szörnyű helyesírás is. Nem hiszem el, hogy ezek a top könyvek a wattpadon.


Jó, most te speciál nem erről beszéltél, hanem arról, hogy a nagyon klisés sztorik a felkapottak. Viszont én ahogy tapasztalom, a klisés sztorik általában nagyon rosszul vannak megírva wattpadon. Mivel szerintem, ha egy sztori klisés is, akkor is meg lehet viszonylag jól írni, de a wattpadon a klisés sztorik általában a rossz írással/helyesírással is társulnak.


De továbbra is, szerintem mindennek az az oka, hogy a Wattpadon olvasók bizonyos része még nagyon fiatal, és sosem fogtak még rendes könyvet a kezükben.

2020. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úristen de hamar valaszoltal. Nagyon köszi a valaszt, szerintem is az a baj hogy altalaban ezek a könyvmolyok CSAK ilyen LOL könyveket olvasnak... és ez baj
2020. ápr. 18. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Fiatalok az olvasók is és az írók is. A klisék nekik még nem akkora klisék, nem követelik meg a nagy irodalmiságot, hisz 13 évesen valószínűleg azért olvasnak Shawn Mendez fanfictiont mert ő a crushjuk és akarnak egy történetet amibe beleképzelhetik magukat, nem azért, hogy filozófiai mélységekbe merüljenek. Az írók meg kezdők, nyilván nem fognak tökéleteset írni, a stílusuk még nem fejlődött ki és a történet is zötyögős, de hé, pont az, amit az oldal látogatói megkövetelnek. De majd kinövik. Az olvasók felfedeznek más könyveket, jobbakat, az írók felfedezik a stílusukat és fejlődnek. Tíz évvel ezelőtt én is faltam a rosszabbnál rosszabb Harry Potter fanfictionöket de kinőttem belőlük. Teleírtam az internetet a világ legrosszabb történeteivel de tanultam belőlük is fejlődtem.

Egyébként a kliséktől nem kell félni. Nem hibák, hanem eszközök a történetírásban. Túl lehet tolni egy ponton, amin túl unalmassá válik egy történet, de kis mértékben alkalmazva nagyon hasznosak. Persze ezt egy kezdő író nem feltétlenül tudja, ezért használják túlságosan sokat Wattpadon.

2020. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Oké, Harold Bloom.....


Te az a fajta ember vagy, aki bekapcsolja a minimaxot és elkezdi ingatni a fejét, mert nem olyan komolyságu műsorok mennek rajta, mint amiket elvárnál?


Hagyd a kölyköket, had élvezzék azt, amit akarnak. Majd kinonek belőle. Ha 13-14 éves vagy, akkor minden klisé új és izgi még neked.

2020. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az ifjúsági témát ne szóljuk le.


Persze, ami wattpadoe van, az tényleg szörnyű, persze azért van kivétel, de a nagy része egyszerűen katasztrófális. Ez szerintem abbból adódik, hogy az ottani írók nagy része nem olvas annyi könyvet, plusz nem is elég igényesek ahhoz, hogy átnézzék, és kijavítsák a hibákat. Plusz nyílván olyanokról írnak, amiről ők is szívesen olvasnának, így született a sok-sok Shawn Mendes könyv, meg az ilyesmik. Nem lehet őket hibáztatni ezért, mindenkinek más tetszik, de azért elgondolkodtató, hogy mit keresnek a Wattpaden.


De pl. azzal semmi baj sincs, ha valaki az olyan könyveket szereti, mint a Lol, meg az ilyenek. Igenis vannak jó ifjúsági regények, nem mindegyik csak egy klisékkel telli vacak. Én is rengeteg ilyen könyvet olvastam, mégis érdekelnek más témák is, kultúrált vagyok, sőt korosztályhoz képest túlságosan kultúrált, bár manapság nem olyan nehéz kitűnni a 16 évesek közül. Szóval erre nem kéne ráfogni, inkább arra hogy egyfolytában az instagrammon meg tiktokon, meg egyéb ilyen vackokon lógnak.

2020. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

#5 Itt nincs szó ifjúsági regenyekrol, vagy úgy általában az ifjúsági irodalmi kategóriáról.

Itt gyerekek írnak a koruknak megfelelő színvonalú és tartalmú történeteket más gyerekeknek. Mégis mi ezen elgondolkodtató?

Hogy egy 13 éves nem ír olyan osszeszedetten mint pl egy 17 éves? Vagy egy 20 éves?


Ha cassandrara clare írna egy olyan történetet, hogy shawn mendesnek a turnéján meg kell osztania az ágyát a történet főszereplőjével, akkor ja, nyilván az baromi gáz lenne, de ha ezt 14 éves Katika írja, aki életében csak egyszer csokolozott fiúval, és fél óráig retek vörös az arca, ha meglat harry stylesrol egy kigombolt inges képet, az nem igénytelenség. Pláne, hogy hasonló korú és mentalitású az olvasótábor.


Azoknak a tiniknek, akik egy kicsit is kinottek ebből a korszakból, nyilván baromi gáz ilyeneket olvasni (felnőtt meg mit keres wattpaden?) de az intellektuális felsőbbrendűségesdi itt felesleges.

2020. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A Wattpad csapnivaló. Ha tényleg publikálni akarsz a neten, ezeket ajánlom:


fanfiction.net

Archive of Our Own


Ezeken is van helye a saját történetnek is (tehát ami nem fanfiction), és pár magyar is található mindkettőn. Bár az angolnak nagyobb közönsége lenne, de azért próbáld meg. Fényévekre vannak a wattpadtól!

2020. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Mert a Wattpadot leginkább hülye tinik használják. Nekem pl eszembe se jutna olyan nevenincs történetek olvasásával tölteni az időmet, amelyeknél még én is jobbat írnék. Meg miért töltenék el órákat, hogy valami értelmeset is találjak?



Az oldal látogatói szinte mind csak a sztáros fanfictionekért megy fel oda. Ezért van ez.

2020. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Én eleve nem értem, mi értelme leírni olyat, hogy xy vagyok, x éves, x városban lakom és a szomszédba költözött x ismert embert. Nagyon szeretem a kutyákat és szeretek biciklizni.

Ezt nem kéne közzétenni, mert semmi értéke, értelme. Ez nem történet.

De még ennél is rosszabb, amikor úgy írnak, mintha ők lennének x híres ember párja.

2020. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csodálkozol? Mindenki olyan nyálasan romantikus. Tapasztalat!!!
2021. szept. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!