Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miből áll egy novella? Egy...

Miből áll egy novella? Egy normális novella kb. hány oldalas/"hogy néz ki"? Hogy tagolják? Stb.

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Egy normális novella oldalszáma attól függ, hogy mennyi dolgot akarsz belepréselni. Ha például csak egy lány gondolatait akarod leírni, akkor ne legye hosszabb 3 oldalnál,ha túl csöpögős, akkor azt már sokan hanyagolják. Ha kalandos, akkor leírod ugye a tájat, a szereplőket, a környezetet. Akkor az max. olyan hét oldalas. Ha pl. egy regény mellékletének veszel egy novellát, egypercest, akkor az legyen 1 oldal. Egyébként pedig tetszés szerinti, hogy milyen hosszúra akarod írni. Nézegess oldalakon novellákat és jobban el tudod dönteni.


Belinkelek neked egyet, ezt például én írtam és csak a szereplő érzéseit vetítettem ki: [link]


Hogyan tagolják? Vegyünk mondjuk egy egyszeri szerelmi légyottot.


A lány, tök mindegy hogy hívják, legyen Victoria, aki egy gyönyörű nő. Találkozik a mit tudom én jóképű Nicholassal - magyarán randiznak. Egy randi egy napból áll. Leírod a nő reggelét, szobáját, küllemét. A délelőttjét, délutánját, a készülődést. Hogyan sminkel, és a többi. Ha gazdag, akkor szobalányok, szakácsok, pincérek akik az ebédet hozzák. Milyen limuzin viszi el a randira, hol van a randi, milyen a táj, milyen a fiú, milyen az este, utána ismét az érzések.


Hirtelenjében ennyi jutott eszembe. Remélem segítettem.

2010. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a tisztességesebb novellák 10-20 oldalasak...

a történet egy szálon fut, és kevés szereplő jellemzi. stb.

L/17

2010. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat! 1-nek kifejezetten tartalmas volt, mind2 válasz hasznos! Felpontoztalak titeket. ^^

Köszi mégegyszer

2010. júl. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!