Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a kedvenc Star Wars...

Robert.B.Leckie kérdése:

Melyek a kedvenc Star Wars kánon könyveitek?

Figyelt kérdés
Olvasni szeretnék kánon történeteket, de annyi könyv van, h
2020. ápr. 29. 01:55
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Mármint expanded universe könyvek?


Egyértelműen a Dark Empire,


aztán szerintem nagyon jó a Birodalom örökösei,


Paradise Snare a Solo trilógiából


de nagy kedvencem a Splinter of the Mind's Eye - ezt Alan Dean Foster írta!(sokak szerint ő írta a Csillagok Háborúját is, csak Lucas nevén jelent meg!!!)

2020. ápr. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Első, amiket te írtál, azok legendának minősülnek, hivatalosan nem részei az univerzumnak.


Szerintem ezek sikerültek jól: Sötét tanítvány, Új hajnal, Sith Nagyurak, Mester és tanítványa.

2020. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
a lfszt nem részei! Csak azok a részei! Egy igazi rajongó, aki már a 80-as évek elején a moziban ült a filmeken, csak ráhányni tud a disney-re és csak egy univerzum létezik, az expanded!
2020. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nos, az expandednek két része van, a legendák és a kánon. Utóbbi az, ami hivatalosan, a Lucasfilm szerint megtörtént a Star Wars világában. A kérdező ilyen történeteket szeretne olvasni, kár idekeverni az alternatív legendákat. Mivel nem a mi tulajdonunk a SW, nem is mi döntünk ezekben a kérdésekben. És hidd el, ezt nem azért írom, hogy védjem a kánont, mert pl. a Thrawn-trilógia szerintem is sokkal jobb volt, mint az Utóhatás-trilógia vagy éppen a 7-9 epizódok.
2020. máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pongi57 ***** válasza:

Én most, a karantén idején kaptam rá az SW könyvek olvasására. Ez előtt egyáltalán nem érdekelt a dolog, csak a nagyfilmek "léteztek" számomra. Nem vagyok képben, hogy melyik "kánon", melyik nem, de ezeket olvastam és mindegyik tetszett:

Darth Plagueis, Kenobi, Sötét Nagyúr, Katalizátor, Thrawn és a Thrawn trilógia (A Birodalom örökösei, Sötét erők ébredése, Az utolsó parancs). A maga nemében mindegyik tetszett, de legjobban talán a Kenobi. Illetve a Thrawn. Főleg miután a trilógiát előbb olvastam, és már az is tetszett. Thrawn személyében az tetszik, hogy ő nem egy gonosz, hanem inkább egy stratéga, egy briliáns hadvezér, aki történetesen a Birodalom oldalán harcol. Ennek ellenére szimpatikus. Az egyik regényben olvastam utalást arra, hogy Anakinnal volt egy közös ügyük. Tudnátok segíteni, hogy ez melyik könyvben van részletezve? (Már ha létezik erre a sztorira könyv).

2020. máj. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amiket te olvastál azoknak nagy része legenda, kivéve a Katalizátort és a Thrawn-t.


A kánonban is van egy Thrawn-trilógia, aminek az első része a te általad már olvasott Thrawn c. könyv, folytatásai pedig a Thrawn: Szövetségek, és a Thrawn: Árulás c. könyvek. A második részben van az Anakinos sztori.


Egyébként Timothy Zahn már írja a legújabb Thrawn-trilógiáját, ami a karakter eredettörténete lesz, még mielőtt csatlakozott volna a Birodalomhoz.

2020. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pongi57 ***** válasza:
Köszi #6-os. Akkor beszerzem a kánon Thrawn-trilógia másik két kötetét is. Egyébként tegnap délután elkezdtem olvasni a Tarkin-t is. Már a 2/3-ánál tartok, mert szinte "letehetetlen". :-)
2020. máj. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!