Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van köztetek aki olvasta a...

Van köztetek aki olvasta a John Carter könyveket? (A mars istenei stb. )

Figyelt kérdés

Meg néztem a filmet, nagyon tetszett, és lett volna folytatása, de elkaszálták, viszont érdekelne a történet vége.

Ha valaki röviden össze foglalná nekem azt meg köszönném.


A szurkálódó kommentekre nem vagyom kiváncsi, nem fogom elolvasni a könyveket, mert nincs időm.


2020. máj. 4. 23:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Hidd el a filmnek semmi köze a regényekhez! A Mars-ciklus kötetek (Barsoom) az alapja a későbbi Sword & Sorcery irodalomnak, itt még Sword & Planet-ként aposztrofált dolog. (És ugye az űropera első komolyabb kötete is). Először 1912-ben jelent meg az akkoriban népszerű pulp fiction füzetecskék egyikében (bár, ha jól emlékszem olyan 1916-17 környékén jelent meg a Marc Hercegnője kötet, szóval én azt javaslom, hogy állj neki elolvasni a műveket, a filmnek SEMMI köze az eredeti regényekhez. Leírni meg több oldalban kellene, hogy mi történt még a regényekben. Arról nem is beszélve, hogy a film modern látványvilága köszönőviszonyban sincs a regényekben lefestett világgal! Meg ugye Dejah Thoris a regényben egy visszahúzódó nő a filmben meg akcióhős és tudós? Hagyjuk már! Soha, úgy értem soha ne nézz meg egy regényfeldolgozást, mielőtt elolvastad volna a regényt, amiből készült! A film nagyon gyenge a regényhez képest!
2020. máj. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Nincs rá időd! Ja! De PUBG-zni, meg Fortniteozni, vagy Warzone-ozni van, mi? És még van pofád elvárni, hogy valaki leírja neked, a saját idejét rászánva?
2020. máj. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

"Soha, úgy értem soha ne nézz meg egy regényfeldolgozást, mielőtt elolvastad volna a regényt, amiből készült!"


Ez inkább fordítva igaz, ha élvezni akarsz egy filmet, ne olvasd el előtte a regényt, aminek az adaptációja.

2020. máj. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
3-as - pont ez a lényege. Így legalább helyén tudja kezelni a filmet! Nagyon sok film kap felesleges hype-ot, közben semmi közük a regényhez!
2020. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem semmi bajom azzal, ha nincs sok köze a regényhez, a film attól még lehet jó. A Z világháború is jó volt, pedig ott a címen kívül nem sok egyezés van.
2020. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es


Látom te ismered ezeket a játékokat, valószínüleg nyomod is őket. Figyelj, ne téveszd össze a valagad az enyémmel. Sokat dolgozom, nemsok szabad időm van, és NEM szeretek olvasni! Tehát engedd már meg, hogy a szabad időmet ha nem akarom olvasassál eltölteni, akkor had ne töltsem azzal.


Egyébként is ki írtam, hogy nem olvasom el, és nem kérek negatív kommentet, sérült az elméd vagy mit nem lehet ezen megérteni?

Ez egyébként is egy kérdezős oldal, azzal a mottóval, hogy "kérdezz bármit" szóval gyorsan csukd be a pofád, kösd fel az állad, és told el innen a biciklit.

2020. máj. 5. 16:12
 7/17 A kérdező kommentje:
Többieknek pedig köszönöm. :D
2020. máj. 5. 16:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak beleolvastam, de nem sok köze van a filmnek a könyvhöz.


Pl a filmben Sola jó ideig nem tudta, hogy Tars Tarkas az apja. A könyvben ez pont fordítva volt. A filmből teljesen kihagyták az atmoszféra gyárat, vagy hogy John hogy lett Dotar Sojat, ráadásul a zöld marsiak teljesen máshogy néznek ki. Ember számára nem olyan szépek, mint a filmben (leírtak alapján), viszont a társadalmuk jobban ki van dolgozva.


A könyvek egy teljesen más világot alkotnak, nem lehet a film folytatásának venni őket. Ráadásul a Barsoom-ciklus 11 része közül csak 7 van lefordítva magyarra...

2020. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
De ettől eltekintve, ha még mindig érdekel, írhatok pár összefoglalót, ha van rá igény. :)
2020. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A Mars istenei (The Gods of Mars) hozzávetőleges tartalma:


(Amúgy meg eszembe jutott még egy eltérés a John Carter és A Mars hercegnője között. A filmben Tars Tarkas volt Thark jeddakja már az elejétől, a könyvben Tal Hajus)


John visszakerült a Marsra, de nem pont oda ahonnan eljött, hanem a Dor völgyébe. (Oda folyik az Iss folyó, amolyan szent hely, út a túlvilágra. Ide indult volna a filmben Sola is.)

Találkozik Tars Tharkas-al, s rájönnek, hogy a thernek becsapták Barsoom népét, elhitették velük, hogy a Dor völgyébe való zarándoklat az út a paradicsomba, de igazából a völgybe érkezőket vadállatok ölik meg, a túlélők meg a thernek rabszolgái lesznek.

John és Tarrs Tarkas megmentik Thuvia-t (egy rabszolga lány) abban a zűrzavarban, amit Barsoom fekete kalózai okoztak, amikor megtámadták a therneket, majd el akarnak menkülni, de John végül Issus (az "istennő") előtt köt ki. Majd a börtönben végzi, ahol találkozik Carthoris-al, aki a fia. (Mielőtt John viszakerült volna a Földre Dejah Thoris tojást rajott. (És igen, a vörös marsiak is tojással szaporodnak, akár a zöldek))

Akkor lett ott egy lázadás, és Xodar (egy fekete marsi) átállt Johnék oldalára. Majd a többiek is rájönnek, hogy Issus nem egy istenség, hanem csak egy gonosz vénasszony, aki hatalmát cselszövéssel rosszra használja, s ezzel saját népét és az egész Barsoomot vallásos tudatlanságban tartja. Végül Issus meg is hal. (A saját bosszúszomjas népe öli meg)

Mindenki menekül, mert a feketék felgyújtották Issus szentélyét, de Dejah Thoris, Thuvia és Phaidor (Matai Shang lánya) bezáródott egy olyan helyre, aminek a kapuja csak egy év múlva fog kinyílni, mert a kulcsok eltűntek.

Majd Phaidor meg akarta ölni Dejah Thoris-t, mert ő is szerelmes volt John-ba, s itt véget ér ez a könyv.


Legalábbis amire én emlékszek. Az a baj, hogy nem olvastam el teljesen a könyveket. Az elsőbe csak azért fogtam bele, mert érdekelt Sola története, (meg úgy összbe a zöld marsiak) így a keresőbe beírtam, hogy "Sola", "zöld", stb, és csak azokat a részeket olvastam el. A filmet is tulajdonképp miatta néztem meg 13 évesen (most 19 vagyok).

A 2. könyvet meg úgy "olvastam", hogy csak Issus érdekelt.


Ha tudsz angolul, ajánlom figyelmedbe:


[link]

2020. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!