Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és Jég dala: Havas Jonra...

Tűz és Jég dala: Havas Jonra utalnak ebben a jóslatban?

Figyelt kérdés

A következőt jósolták Daenerysnek:


"Három árulást fogsz megismerni. Egyszer vérért, egyszer aranyért és egyszer szerelemért."


Szerintetek a könyvekben is ugyanúgy hal meg Daenerys, mint a sorozatban, azaz Jon megöli?



2020. máj. 15. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Először nem gondolom, hogy ezek jóslatok. Másodszor Danyt már többször is elárulták, ő maga sem tudja, hogy melyik árulást melyikre húzza rá.


De, ha komolyan vesszük is, az árulást valamiért követik el. Vérért = ez nálam családi köteléket jelent, tehát valaki Danyt a családja kedvéért árul el, aranyért = ez egyértelmű, valaki anyagi javakért cserébe, szerelemért = ez is hasonló, mint a vérért, valaki a szerelme kedvéért árulja el.


De mindegy, ez a warlockok mondják neki, akik csapdába akarják ejteni. Nem hiszem, hogy ők megbízható forrás lennének, tekintve, hogy a halálát is akarják. Szerintem csak paranoiássá akarják tenni.


Most olvastam Martin Éjvadászok gyűjteményét, abban a rögtön első novella olyan, hogy a főszereplőnek egy lény víziókat küld a fejébe arról, hogy meg fog halni és nem bízhat a megmentésére érkező seregben. A főszereplő annyira paranoiássá válik, hogy lemészárolja a segítségére érkező katonákat és a lény végül meg tudja ölni a főszereplőt. Egyszóval végig manipulálta őt "jóslatokon, próféciákon" keresztül, amik csak azért tudtak valóra válni, mert a főszereplő hitt bennük.


No most szerintem ugyanaz a helyzet ezekben is. Danyt manipulálni akarják és azt akarják, hogy soha ne bízzon meg senkiben. Az az egyetlen célja a jóslatoknak Martin regényeiben, a másik irányítása.

Tehát nem, szerintem a jóslat nem utal semmire sem, csak egyértelmű dolgot mond meg neki, kb. mint a horoszkóp, amit rá lehet húzni bármire, mert nincs benne semmi konkrét. Mindegyik árulás valószínű, de mivel Dany hisz benne, hogy ez egy jóslat, ezért bizalmatlan lesz, ami meggyengíti a hatalmát.


Nem tudom hogyan hal meg, de a sorozatban a halála úgy gondolom, hogy béna volt. Ezért remélem nem.

2020. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyebár gondolt Dany olyat, hogy vér=Mirri Maz Duur, arany=Brown Ben/Jorah, szerelem=Jorah/Daario, de sok lehetőség van.


Van abban is valami, amit az első válaszoló írt.


Én amúgy eltudnám képzelni, hogy gyerekszülés közben fog meghalni.

2020. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!