Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért tudott a Harry Potter...

Miért tudott a Harry Potter és a tűz serlegében a kupa zsupszkulcsként működni? Az még csak-csak elfogadható (valamennyire), hogy a temetőbe kivitte Harryt, de miért hozta vissza?

Figyelt kérdés

Számomra már az sem teljesen világos, hogy miért tudta a zsupszkulcs elvinni Harryt a labirintusból. Arthur Weasley úgy definiálta a zsupszkulcsokat, hogy: "A zsupszeljárással embereket tudunk átvarázsolni egyik helyről a másikra, egy előre meghatározott időpontban." Tehát elvileg ez a típusú varázslat nem úgy működik, hogy átalakítod, aztán majd amikor úgy alakul utazol vele, hanem úgy, hogy egy adott pillanatban repít téged át. De tegyük fel, hogy Kupor akkora varázsló volt, hogy ezt megoldotta valahogy... (Ami azért is nagyon érdekes, mert amikor a hetedik részben Harryék a százfűléfőzetes-repülős-zsupszkulcsos megoldást választották akkor a zsupszkulcsok közül egy csomót lekéstek... miért kellett időzíteni őket, ha ez egy kihagyható lépcsőfok?)

De számomra akkor sem világos, miért vitte vissza Harryt utána a Roxfortba. Amikor a világkupára utaztak ki, ott a nem használt zsupszkulcsokat egy kupacba dobták. Hozzá tudtak érni, anélkül, hogy történt volna velük valami.

Olvastam olyan teóriát, hogy a kupa alapból zsupszkulcsként funkcionált, és a győztest kirepítette volna a közönség elé, de nem értem, akkor miért mondta volna azt Kupor, hogy "Vacsora előtt felajánlottam, hogy beviszem a Trimágus Kupát a labirintusba - suttogta Barty Kupor. - Zsupszkulccsá varázsoltam a serleget." Ha alapból zsupszkulcs lett volna, akkor nem jelenthette volna ki a verita serum hatása alatt, hogy ő változtatta azzá, hanem azt kellett volna mondania, hogy átváltoztatta az útvonalat, vagy felülírta az eredeti varázslatot, vagy valami hasonlót...

Ha meg alapból Kupor varázsolta ilyenné, akkor mi lehetett a cél ezzel? Vissza akarták küldeni Harry holttestét? Nem lett volna bölcsebb, ha azt a labirintus közepébe repítik, hogy balesetnek lehessen álcázni a halálát?



2020. máj. 17. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Halálfalók akartak visszamenni vele szvsz, így kijátszhatták Roxfort védelmét.
2020. máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt nem hinném...


"– Nem akarja felhívni magára a figyelmet – válaszolta Sirius. – Az most veszélyes lenne rá nézve. A visszatérése ugyanis nem úgy sikerült, ahogy tervezte. Egy kicsit elszúrta a dolgot.

– Pontosabban te szúrtad el neki – tette hozzá elégedett mosollyal Lupin.

– Mivel? – csodálkozott Harry.

– Azzal, hogy életben maradtál – mondta Sirius. – A terv az volt, hogy csak a halálfalók tudjanak a visszatéréséről. Csakhogy te megszöktél, és szétkürtölted a hírt."

2020. máj. 17. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem egy ál-Pottert akartak visszaküldeni. Ahogy Sirius mondta, csak a halálfalóknak lehetett tudni arról, hogy visszatért. Ha Harry meghal az egész varázslóvilág nekikezd a kutatásnak és még ha nem is jönnek rá, hogy visszatért, éberebbek lesznek. Szóval valaki Százfűlé főzettel felveszi Harry alakját és visszamegy, senki nem sejt semmit.

A két ember, aki tudott a tervről - Kupor és Pettigrew- simán el tudták volna játszani a szerepét. Kupor mint tudjuk olyan alakítást tud hozni, ami még Dumbledore-t is átveri, Pettigrew pedig három évet töltött Harryvel, tudja hogy viselkedik.

2020. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez nekem egy kicsit hajmeresztő elméletnek tűnik... Mordont életben tartották azért, hogy mindig legyen "hajutánpótlás", Harryt meg megölnék? Illetve Kupor alapból a Roxfortban volt, Mordon szerepében. Féregfarkra szerintem soha nem bíztak volna ilyen feladatot, Voldemort semmibe sem vette őt.
2020. máj. 18. 01:04
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:
70%

Nekem az az elméletem, hogy a Serleg-zsupszkulcs eredetileg úgy lett megbájolva, hogy a győztest a győzelem pillanatában a labirintus szélére hozza, a közönség elé, bejelentve a győztest. Szerintem Kupor Junior csak annyiban bájolta meg, hogy egy kis "kitérőt" is tegyen a kupa.

Ha megfigyeled, a kupa nem is a labirintus közepére viszi vissza, hanem a pálya mellé!

2020. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!