Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki olvasta eredetiben,...

Aki olvasta eredetiben, franciául a Nyomorultakat, mit ír Hugo a rendőrfelügyelőről? Tényleg néger/fekete/szerecsen, azt írja róla?

Figyelt kérdés
Mert megy most egy sorozat az M5-ön, és abban néger színész játssza a rendőrfelügyelőt.

#Nyomorultak #Victor Hugo #francia mű, francia nyelv
2020. máj. 18. 17:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

NEM!


Csak a libsi TV sorozatban. Anno egy feka a rendőrségen a WC-t sem takaríthatta.

2020. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Akkor Hugo nem négernek írta le? De akkor hamisítás a film, nem arról készült, amit írnak, hogy abból készült.

És akkor mit keres a köztévén egy ilyen sorozat?

2020. máj. 18. 17:23
 3/25 anonim ***** válasza:
50%

Én sajnos nem tudok franciául, de mit kell ezen kiakadni?


Csak itthon állnak így a más bőrszínű emberekhez, külföldön viszont "színvakok".


Londonban a színházban rengeteg fekete színész játszik eredetileg nem feketékre írt szerepet. És akkor mi van!?

2020. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Tessék abbahagyni a töröltetést. A cenzúra kora már lejárt.
2020. máj. 18. 17:49
 5/25 anonim ***** válasza:
44%

Ez nem csalás. Az író nem írta oda azt sem, hogy fehérbőrő a szereplő. Ráadásul minden rendező és színész interpretálja is a darabot, amikor rendezi, vagy eljátssza!


A család az valami teljesen más, totál tévesen használod ezt a szót. Mondd azt, hogy te neked így nem tetszik, és elfogadom. Szíved joga. De ahhoz nincs jogod, hogy általánosságban rasszizmusból leszóld.


Én láttam Hamletet színházban, ahol volt fekete szereplő.

Láttam Matildát, ahol a kislány fekete volt, a szüleit játszó színészek meg nem. Senkit nem zavart, pedig még biológiai ellentmondás is. De ez színház.

Sőt, a Matildában Mrs. Trunchbult mindig férfi játssza. Most film készül belőle, ott is így lesz. Ez volt a rendezői/írói elképzelés. Nem hiszem, hogy Roald Dahl kiakadna, nagyon jól van megcsinálva.

Annie-ben is egyik szereposztásban férfi játszotta Mrs. Hanningan-t, és a Ruthless-ben is férfi játszotta a tanárnőt.

Láttam Julius Caesart, amiben legalább 4-5 fekete szereplő volt.

Láttam Mamma Miát, ahol szintén voltak fekete szereplők is.


Londonban és New Yorkban ezen a földhözragadt hozzáálláson már rég túlléptek.

2020. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Válaszoltam, töröltették. Nem baj.
2020. máj. 18. 19:03
 7/25 anonim ***** válasza:
43%

Én csak azt nem értem, hogy fekete karaktereket miért nem fehérítenek ki? Ha ez csak egy irányba működik (fehérből fekete), ott erőltetés van. Egyébként a "színvak" Nyugaton is kitört a feszkó, amikor a Harry Potterből Hermionét egy fekete csaj játszotta el. Akkor is sokan azt hazudozták, hogy az írónő nem írta le sehol, hogy fehér. Erre beidéztek neki mondatokat a saját könyvéből :)

A kis hableánynál dettó ez ment. Önálló karaktereket megírni ennyire nehéz?

2020. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van. Tomika a School of Rockban. Eredetileg csak fekete lehetett, de azóta volt fehér is.
2020. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek.
2020. máj. 18. 19:36
 10/25 anonim ***** válasza:
52%
A fekete Hermione remekül játszott,.imádtam az egész darabot, Hermionévál együtt. Senkinek semmi baja nem volt vele.
2020. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!