Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek lesz még olyan...

Szerintetek lesz még olyan nagy sikerű irodalmi mű, mint a Harry Potter?

Figyelt kérdés

Idővel átveheti egy másik, hirtelen sikerrel berobbanó könyvsorozat a Harry Potter helyét? (úgy értem: hasonló mennyiségben eladott példányszám, az írója csupán a könyvsorozatából lesz milliomos-milliárdos, rengeteg nyelvre lefordíják...)


Ha lesz ilyen, szerinted milyen műfajű regény lesz? Marad a fantasy műfaja? Gyerekek lesznek a célközönség, de a felnőttek számára is értékes és tanulságos lehet?

Abban nem kételkedek, hogy sorozat lesz, egy egyrészes könyvből nehéz lenne hasonló sikereket elérni. Ti mit gondoltok? Vagy a Harry Potter olyan nagyszabású és úgy bebetonozta magát az első helyekre, hogy nem múlhatja felül semmi?


Kérlek, ne írjatok olyanokat, hogy a Harry Potter nem is olyan nagy szám stb... Most nem arról van szó, hogy van-e jobban megírt mű ennél. Hanem a statisztikákról beszélek, az egyértelmű ranglistákról. Valamiért csak felkerült a legjbobak közé...



2020. jún. 3. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
A tűz és jég dala, simán letarolja ha kijön :D
2020. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
A Harry Potter egyik legnagyobb erőssége, hogy sok olvasó együtt nőtt fel a könyvvel. Ahogy komolyodott a célközönség, úgy komolyodott a történet, az utolsó 2 részt már nem is nevezném annyira ifjúságinak. Ilyenből szerintem nem lehet még egyet csinálni.
2020. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan. A Harry Potter a ya-fantasyt "reformálta" (?) meg és sok fiatal kapott rá általa, ezért minden kiadó ömleszti magából 20 évvel később is ezt a műfajt.

Valakik azt mondják, hogy a kiadókat és az olvasókat érdekli az újdonság, de én még egy ya-fantasyt sem olvastam, ami túl tudott lépni a Harry Potteren (sikerben és/vagy minőségben) és inkább a klónjaik csak, főleg a rosszabbak.

Hú...van egy teóriám: az a baj, hogy amikor a gyerekek a célközönség, akkor az író nem azért választja a ya műfajt, mert tényleg tiniknek vagy gyerekeknek akar írni, hanem mert valaminek a lebutított változatából akar sikert magának. Nem akar a kidolgozásba energiát fektetni, kitalálja a világ legklisésebb és leghülyébb plotját, ráaggatja, hogy ez ya, mert a gyerek amúgy is hülye és annak biztos jó és kész a ya. Tisztelet a kivételnek.

Egy ideig a disztópia-cancerek ostromolták Potteréket, de szerencsére elestek. Bár senki nem gondolta volna, de a ya-scifiknek még a ya-fantasyknál is ostobább plotja és körítése szokott lenni. Inkább bele sem megyek.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha gyerekek lesznek a célközönség, akkor remélem azért, mert gyerekeknek írják és nem azért, mert minden le van benne butítva. A Harry Potter nem ilyen, de sok mai ya csak azért ya, mert "egyszerű", iq-lájt.


Valami majd biztos utat tör. Akár A tűz és jég dala, akár más.

2020. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Bármi, amit hasonlóképpen agyonreklámoznak és lenyomják az ember torkán.
2020. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

3-as


Bocsánat az offolásért, de mi a túró az a "ya" előtag?

2020. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző:


YA= young adult, vagyis fiatal felnőtt. Általában a tiniknek szóló könyvekre használják.

2020. jún. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vannak sikeres könyvek, könyvsorozatok. A Harry Potter erőssége a karakerekben rejlik. Meg ahogy előttem is írták, sokan együtt nőttek fel a sorozattal. Én felnőtt fejjel olvastam őket, de attól még tetszettek, bár akkora fanjuk sosem lettem.
2020. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz is nem mostanában, de egyidő múlva elavul. (Addig még van egy 10 év) Nem lepődnék meg, ha a filmeket majd egyszer újra, modernebb eszközökkel és kicsit atírva újra készítenék
2020. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Harry Potteten nőttem fel. Engem gyerekként teljesen elvarázsolt. Annyira beleéltük magunkat az osztálytársaimmal, hogy vártuk a levelet a Roxfortból... :) Szerintem pont ezért lett ilyen hatalmas sikere a sorozatnak.

Most pedig a Trónok harca a nagy favorit nekem, szintén nagyon magával ragadó. Remekül mutatja be a karakterek jellemét, jellemfejlődését. Ezen kívül varázslatos, izgalmas, érdekes, humoros... és éppen annyi alpáriság van benne, ami már megmutatja, hogy az ember mindenhol ember, viszont még nem sok. Nem laposodik el, ahogy halad a történet. Mindig van benne egy-egy meghökkentő csavar.

Nekem fontos még az is, hogy egy történetnek legyen valamilyen komoly, nagy mondanivalója, bár ez egy sorozatnál inkább sok kicsire tagolódik.

Ezeket észben tartva próbálom felépíteni a saját kis fantasy világom. Remélem sikerül. k¥rv@ nehéz. :)

2020. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lenyelhető könvy volt pont a jó korban. Az Idő Kereke minőségbe simán utoléri rendese felépitett minden de egyszerüen roszkor lett kiadva és elnevezve ahoz hogy sokan vigyék
2020. jún. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!