Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire kirívó régi korban...

Mennyire kirívó régi korban játszódó történetbe "modernebb" dolgokat beleírni?

Figyelt kérdés

Gyorsan leszögezendő, hogy nem olyan extrém dologra gondoltam, mint például a csatamezőn facetimeolni, vagy fotocellás ajtó visz be a várba... isten ments.


Alapvetően fantasy történet, ami lévén fantasy, szólhat bárhogyan bármiről, de olvasói szemmel egy kitalált, erősen középkori jellegű világban mennyire zavaró benne, ha történelmileg még nem létező ételt esznek a karakterek. Persze ismét megemlíteném, hogy nem történelmi, nincs évszámozás, csak magához a hangulatához képest.

Természetesen ételben sem a 21. század konyhaművészeteire gondoltam csak, pl egy szelet rántott húsra és hasonszőrű társaira.


Azért is merült fel bennem a kérdés mert egyszer olvastam egy hasonlóan régi korban játszódó fantasyt, talàn kár is titkolni : a Merlin sorozat első része, ahol nekem olyan érdekes volt hogy a várban felkapcsolják a villanyt. Zavarta a kialakult történetbéli világképemet, hogy egy olyan korban, ahol gyerekeket tesznek fonott kosárban vízre, ott lámpákat kapcsolgatnak a várakban :D


2020. jún. 5. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is egy ilyesmi történetet írok, mármint egy régiesebb korban játszódó fantasy-t, és az elején én is gondban voltam ezzel. De aztán rájöttem, ha egy saját világot alkotok, akkor apróbb változásokat végre hajthatok. Szerintem ha akarsz akkor nem túl feltűnő, kirívó dolgokat nyugodtan írj bele. :)

Amúgy esetleg nem wattpaden írod ezt a történetet? Csak mert akkor nagyon szívesen belenéznék.

2020. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Még csak tervezgetem, nem kezdtem el, de amennyiben te ott írod én is szívesen beleolvasnék a tiédbe :)

2020. jún. 5. 11:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan ételeket akarsz, amikben pl. Amerikából behozott növények vannak, azért nem létezhettek akkoriban, akkor azt könnyű megoldani azzal, hogy az adott ország mondjuk kereskedelmi kapcsolatban áll egy másikkal, ahol az terem. Aztán mondjuk egy karakter megemlíti hogy "heyyy ezt xy helyről importáljuk" (de ilyenkor vigyázz, ki tudja megfizetni) Vagy ráfogod, hogy ahol a történet játszódik, ott terem az a növény.

A rántott hús és egyéb rántott, olajban sült dolgokat nem vagyok benne biztos, hogy lehetne megoldani, de ha van varázslat a világodban akkor puff megvan, vannak mágusok akik étolajat csinálnak, vagy csináltak szerkezetet amivel tudnak csinálni.

Ez a legjobb megoldás, ha valami anakronisztikus, fogd a várzslatra.

2020. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 b1812567 ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy koherens legyen, a világod, történeted logikájába illeszkedjen. Gondold végig, milyen előfeltételek kellenek az adott dologhoz. A rántott húshoz pl. kell hús, liszt, lehetőleg fehér, tojás, meg morzsa, szintén valami könnyedebb kenyérféléből. Na meg zsiradék, amiben kisütik (akár zsírban is, nem kell olaj).

Ha ezek potenciálisan adottak, akkor simán beleférhet, legfeljebb a történetben nem bécsi szeletnek meg rántott húsnak nevezed, hanem pl. Bundás Falatoknak.

Ugyanakkor túl sok, vagy erőltetett, oda nem illő ilyen mozzanat tönkre teheti a történet hangulatát, szóval óvatosan vele.

2020. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd bele nevezd át. Sokhelyen ezt amegoldást alkalmazzák.
2020. jún. 12. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogyan "tálalod". Van egy fantasy trilógia, amiben többször leírásra kerülnek a kihalt elfek épületei, ékszerei, fegyverei. A trilógia 3. részének végén szembesül vele az olvasó, hogy ezek nem elf "cuccok" voltak, hanem a modern kori embereké :)


Nekem ez tetszett és ötletesnek tartottam.

2020. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 nem feltétlenül muszály eszt használni. Miért ne találhatnák fel ugyan azt egy másik világban? Csak egy másik névvel és pár változtatással.
2020. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is írtam, hogy muszáJ eZt használnia. Csak példaként írtam az ötletességre.
2020. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!