Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A kötelező olvasmányokat...

A kötelező olvasmányokat elolvastátok? S ha nem, akkor a tanárnak feltűnt, hogy pl a tartalmat csak másoltátok?

Figyelt kérdés
2020. jún. 6. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Én mindig elolvastam.


Sokszor megdícsért emiatt, érettségin viszont jól behúzott a csőbe, mert olyanokat kérdezett, amit kb. egy magyar tanár államvizsgáján kérnének számon -.-'

2020. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Mindig elolvastam, mert szeretek olvasni, és ha nem is tetszett az adott mű, akkor is legalább megismertem egy új stílust, egy új írót.

Voltak olyanok, amik kifejezetten nagy hatással voltak rám, és olyanok is, amiket újra fogok olvasni, mert szerintem amikor először olvastam őket, még nem voltam elég érett hozzájuk.

A tanárok nem ostobák, pontosan tudják, hogy ki olvasta el, és ki nem. Elég egy ügyes kérdést feltennie.

20/L

2020. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Én általánosban mindig elolvastam. De csak mert írni kellett fejezetenként olvasónaplót. És olyat pl az Egri csillagokról nem fogok találni.

Gimiben eddig kb a Legyek urát olvastam el egyedül, úgy hogy végig. A többinél neten rákerestem. Nem tűnt fel a tanárnak, hogy minden amit tudok, az onnan van. Illetve ha fejezetenként átvettünk valamit, és fél volt osztva, hogy ki melyikről beszél az adott könyv kapcsán, akkor az adott fejezetet elolvastam

2020. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Mindig elolvastam, de az olvasónaplóba bele is írtam, hogy utáltam. (Szépen kifejtve vagy 2 oldalban...)
2020. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Mindig elolvasom,mert olyan tanárom van aki egyből rájön,hogyha nem olvasta el valaki a könyvet. És valszeg felfog tünni a tanárodnak,hogyha a tartalmát csak lemásolod.
2020. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Általános iskolában elolvastam mindent a Kőszívű ember fiain kívűl mindent. Alsóban azért nert szorgalmas voltam, felsőben meg azért mert kicsit élveztem is. Itt voltak még kérdések, és hát mivel mindent elolvastam tudtam a választ.

Egyedül a Légy jó mindhalálig kérdéseire kerestem ki a választ annó, de aztán mivel érdekelt a könyv, teszt után ki is olvastam xd


Aztán jött a középiskola. Minden évben több kisebb kötelező. Első évben csak Antigoné volt, elolvastam valahogy, de nem szerettem.

Itt voltak dolgozatok, de vagy emlékztem a válaszra vagy nem.

Aztán 10-ben jöttek az apróbb regények. Na ott kicsit betelt a pohár, bele-bele lestem de nem olvastam ki, nert felesleges is volt, hiszen a tanár szülési szabira ment, ugyanazt vettük fél évig. Ebben az évben a dogák elmaradtak ezzel kapcsolatban.


Majd jött ofőnk, új tanár, orosz realizmus... Az összes Csinovnyik regényt ki kellett olvasni amiről szó volt. Meg több kisregényt. Azokat szerettem. Itt már csoport munkában összefoglaltuk a dolgokat, így mindig összedobtuk ki mit tudott.

2020. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindet elolvastam. És 99%-uk tetszett is. Szerintem én voltam az osztályban az egyetlen (főleg középsuliban), aki az összes kötelezőt olvasta. És igen, a tanárnőnknek feltűnt, ha valaki nem olvasta el az adott kötelezőt.
2020. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Én mindet elolvastam, és a dogákat is magamtól írtam meg.


Eddig még nem volt olyan alkalom, ahol nem buktak le a csalók az osztályban. Mondjuk itt az online oktatás alatt feltűnt, hogy a magyar tanárom is netről másolja a feladatokat... Mindig ő magyarázott, hogy mennyi dolga van, ki se látszik a munkából... Közbe meg a beadandókat épphogy csak átfutja, évek óta mindig ugyanazt az anyagot diktálja, és a feladatokat is a netről szedi... Ez azért szerintem pofátlanság.

2020. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem, szerintem ezért szeretek máig olvasni.


Mi nem írtunk belőle "olvastad-e" dogát, csak leadta a tanár az elemzést, mi meg megtanultuk. Nem is lett volna idő ilyen kikérdezésekre, így sem fejeztük be az anyagot rendesen érettségiig (ami gyakorlatilag általánosnak tekinthető).


Megjegyzem, kötelezőknek csak úgy lenne értelme, ha az életkornak megfelelőt adnák fel; ill. nem azon lenne a lényeg, hogy milyen színű volt ez meg az, hanem tényleg meg lehetne beszélni, mint az amcsi filmek irodalomóráin szokták. Oké, tudom, hogy ez nem működne, mert a magyar oktatásban hamar kinevelik a diákból az önálló gondolkodást, csak leadják az anyagot, ő meg visszamondja. Sok tanár szvsz megsértődne a válaszokon.

2020. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

9-es: Én annak ellenére imádok pici korom óta olvasni, hogy minden kötelezőt kiolvastam. Talán azért, mert egyrészt anyukám sokat mesélt nekem esténként és rávezetett a könyvek szeretetére. És talán azért is, mert sokat beszélgettünk a kötelezőkről, amikor azok szóba kerültek.


Emlékszem, amikor a Tüskevár volt feladva kötelezőnek (anyum utálta annak idején), nem bírtam letenni. Magával ragadott. Egyik éjjel nem bírtam aludni (az okára nem emlékszem), és fogtam magam, nekiláttam olvasni a Tüskevárat. Nagyjából negyedikes lehettem. És aztán csak azt vettem észre, hogy már reggel van, én meg az utolsó oldalakon tartok.

Középiskolában ugyanez történt a Robinson Crusoe esetében. Imádtam minden oldalát, pedig nő vagyok.


Bár nekünk a Vuk, vagy a Két Lotti nem volt kötelező.


Öcsém pl. mindig utált olvasni, nemhogy a kötelezőket, de mást sem szívesen vett a kezébe, pedig neki is mesélt anyu. De ő ilyen alkat, és nála sem a kötelezők váltották ezt ki. Egyszerűen, már azelőtt sem szerette túlságosan a könyveket, pedig szépen olvasott már elsőben is karácsonyra. Húgom meg fele-fele. Szeret olvasni, a kötelezőket is olvasta, de nem egy olyan könyvmoly, mint én. XD

2020. jún. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!