Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Meddig olvastok egy könyvet,...

Meddig olvastok egy könyvet, ami az elején nem nyeri meg a tetszéseteket?

Figyelt kérdés

Tehát elkezdtek egy könyvet olvasni, ami a leírás alapján nagyon tetszett, viszont amikor elkezditek az első valahány oldal hatalmas csalódás. Kb hányadik oldalig tart nálatok az a bizonyos "adok neki még egy esélyt, hátha meggyőz"? Hányadik oldal után hagyjátok abba, ha addig nem tetszett annyira nektek, hogy végig akarjátok olvasni?


Nálam pl volt olyan könyv, ami az első ötven oldalban nem győzött meg túlzottan, inkább semleges volt. Nos azóta a könyvsorozat harmadik részét olvasom :D

Illetve volt olyan is, hogy a prológus nagyon érdekes volt, nagyon tetszett, aztán ahogy tovább olvastam kb 150 oldalon keresztül annyira nem győzött meg, erre is azt mondtam, hogy hát inkább a semleges és valalami jó között van. De végül ez lett az egyik kedvenc könyvem, és most próbálok hasonlót találni, illetve kíváncsi lettem az író többi regényére is.


2020. jún. 7. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha regény, akkor végigszenvedem. Ha nem fikció, hanem pl. ismeretterjesztő, akkor nem olvasom tovább. Sajna tankönyveket szintén nem tehet félre, de a legszívesebben azt tenném vele.


Én is szeretnék írni, ezért az általam rossznak tartott írásokat is elolvasom, hogy lássam én mit nem akarok csinálni, ha írok. Egyetlen kivétel van, a Thészeusz ifjúsága Mary Renaulttól, amit a nyelvezete miatt nagyon nehezen és lassan olvastam, ezért leálltam vele, habár maga a történet tetszik és érdekel. Viszont folytatni szeretném, de még nem volt rá megfelelő alkalom, hogy jó hangulatba kerüljek.


Ismeretterjesztőnél azonnal megy a "kukába". A természet iq-jánál volt ez, amikor olvasás közben jöttem rá, hogy ez kreocionista tudomány akar lenni.

Illetve rossz fordításnál/tájékozatlanságnál is megy félre, pl. amikor az egyik könyv a Spinosaurusra azt írta, hogy egy tengeri emlős.

2020. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én legutóbb a huszadik oldalig bírtam két könyvet is, ami nem jött be. Aztán visszavittem őket a könyvtárba.
2020. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs konkrét oldalszám, és nem is szoktam megjegyezni. Párszor eljátszom ezt az ”adok neki egy esélyt” dolgot, de a legtöbbször előbb utóbb nekiállok valami másnak, a könyvet pedig félreteszem. Eddig csak a Május 35-tel volt másképp, ott valahol a második fejezetnél becsuktam a könyvet, ésrá se néztem többé. Mondjuk ez régen volt, úgy hatodik osztályos lehettem. De volt olyan is, hogy megérte adni egy esélyt. Sok könyvnél az első 40 oldalt kell átvészelni, aztán onnantól kezdve már le se lehet tenni.
2020. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van, amikor teljesen végigolvasom, ha nem is tetszik. Ritka, amikor félreteszem, tényleg, csak amit nagyon nem bírok, de abban is elmegyek kb. 100 oldalig.
2020. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!