Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Várkonyi Nándor: Sziriat...

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai c. könyvének régebbi kiadását érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Régebbi alatt a szocializmus éveiben megjelent változatra gondolok. Csak miután már megvettem ezt, tudtam meg, hogy erősen megkurtított, cenzúrázott kiadásról van szó. Az egész, az érhetőség, az "összkép" szempontjából mennyire hiányos ez a kiadás? Érdemes azért elolvasni?


(Bónusz kérdés: mi a fenét cenzúrázhattak ki ebből, ami "mindenható" szocializmusra rossz fényt vetett?)



2020. jún. 8. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:

a spirituális részeket gondolom (még nem olvastam, de tudom, hogy a kommunisták eléggé vallás és Isten ellenesek voltak, engem is lekommunistáztak már itt a vallás kategóriában, mert ateista nézeteket vallottam)

talán 80-100 oldalt vágtak ki, ami azért elég sok

2020. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha volt benne olyan kimondottan "spirituális" rész, akkor lehet, de amennyire én meg tudtam állapítani, alapvetően ennek a kötetnek nem bármiféle spiritualitás propagálása volt a célja. De persze még nem olvastam :)


Az eredeti kérdésre továbbra is várom a válaszokat!

2020. jún. 10. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!