Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olyan fanfiction, amiben egy...

Olyan fanfiction, amiben egy varázslény áll a középpontban? (Harry Potter)

Figyelt kérdés
Akármi jöhet, de talán ami most leginkább érdekel, az a démonok/angyalok. Viszont tényleg BÁRMIt szívesen olvasnék:)

2020. jún. 21. 16:42
 1/8 A kérdező kommentje:
(A harry poetter és az egyensúly harcosa, a véla gyermek,hold gyermek és a the weight of water már kipipálva, ezeken kívül keresnék😅)
2020. jún. 22. 11:14
 2/8 anonim ***** válasza:
De mindenképp fanfiction kell hogy legyen?
2020. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi másra gondolsz?
2020. júl. 22. 09:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tudatosan használtad-e a fanfiction szót. A fanfiction a rajongók által egy adott regényhez írt (nem hivatalos) írást jelenti, azaz ha mondjuk te írsz egy novellát, ami a Harry Potter világában játszódik, akkor az egy fanfiction. Ha Kovács Géza nyolcadikos tanuló ír egy novellát, amiben Yoda mester párbajozik egy birodalmi katonával, akkor az is egy fanfiction.

A fanfiction lehet jó vagy épp rossz, attól függ, hogy Kovács Géza tehetséges-e vagy sem. Az internet például tele van nagyon rossz Harry Potter fanfictionnel, amik mondjuk Hermione vagy más karakterek életét kanyarítják tovább. Úgyhogy ezért merült fel a kérdés, hogy tulajdonképpen tényleg fanfictiont keresel-e, vagy mondjuk fantasy irodalmat. Tehát valami olyasmit, amit konkrétan író írt (attól még lehet rossz), és aminek főszereplője varázslény vagy démon, de aminek adott esetben mondjuk nincs köze teszem azt a Harry Potterhez, azaz nem fanfiction.


Mert például ha ilyesmit keresel, akkor tudok ajánlani párat:

- Brandon Sanderson: Elantris (a főszereplő lényegében egy élőhalott-szerűség)

- Lev Grossman: A varázslók (ez kb egy felnőtteknek való Harry Potter féleség, sokkal sötétebb, de itt is egy varázsiskola van)

- Katherine Addison: A koboldcsászár (itt nem kimondottan varázslény a főhős, csak egy kobold a tündérek birodalmában)

- Terry Pratchett - Neil Gaiman: Elveszett próféciák (ebben a két talán lgefontosabb karakter egy angyal és egy démon, de van benne boszorkány, antikrisztus, meg mindenféle egyéb is).

2020. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért használtam a fanfiction szót, mert valóban azt keresek:D Én személy szerint nagyon szeretem a harry potter fanfictonöket, már rengeteget olvastam, és jelenleg ez a varázslényes téma érdekrl a leginkább, viszont már egy jó ideje nem találok újat, ezért írtam ki a kérdest, hogy hátha ismer valaki többet ebből a témából:)
2020. júl. 22. 22:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Ah oké. A démonok miatt értettem félre, mert olyanok nemigen vannak HP-ban.
2020. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, dehát a fanfictionök között VALÓBAN mindenféle van:)

Azért köszönöm a válaszod, még szétnézek az általad ajánlott olvasmányok között is

2020. júl. 23. 09:41
 8/8 anonim válasza:
Különös meglepetés, furcsa mellékhatás, ebben harry ha jól emlékszem egy démon.
2020. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!