Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miről szól Oscar Wilde "Dorian...

Miről szól Oscar Wilde "Dorian Gray arcképe" cím műve?

Figyelt kérdés
Csak nagyon nagy vonalakban, 1-2 mondatban érdekel, mert a magyar Wikipédián nincs fenn. Azért érdekel, mert találtam egy remek dalt ami erről szól, de a mű ismerete nélkül nem tudom értelmezni a szövegét, pedig elég súlyosnak hangzik (akit érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=Co6ajeT0z5c ). Köszönöm előre is!

2020. aug. 1. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy szép fiatal arisztokratáról, aki modellt szok állni egy festőnek. Egy ilyen portréfestés alkalmával találkozik a festő egy másik barátjával, ha jól emlékszem Henry, aki tele beszéli a fejét mindenféle filozofikus dumával. Majd egy gyenge pillanatábban Dorian azt kívánja, hogy bárcsak örökre olyan fiatal és szép maradhatna, mint azon az arcképen. A kívánság teljesül is, és ahogy erre Dorian rájön, szép lassan elkezd elzülleni és a bűn útjára lépni (gyilkosságot is elkövet). Minden bűn és az öregedés visszaütközik a portrén, amit Dorian a házában tart letakarva, egy kulcsra zárt szobában. Mindeközben persze Dorian évtizedek alatt egy cseppet sem öregszik, és megmarad a szépsége is. A mű végén öngyilkos lesz azáltal, hogy szétvagdalja a festményt, ami visszanyeri eredeti állapotát, Dorian halott teste viszont eltorzul, tükrözve életmódját. Arra sajnos nem emlékszem, hogy ez az öngyilkosság véletlen, vagy tudatosan teszi bűntudat miatt. Amúgy egyszer mindenképp érdemes elolvasni, nagyon filozofikus mű, és mindössze 170 oldal ha jól rémlik.
2020. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy jóképű pasas lényegében tudtán kívül alkut köt az ördöggel, így a róla készült festmény öregszik és sérül, ő pedig élheti világát. Persze sok rosszat tesz.
2020. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. aug. 1. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1. basszus de sokat spoilereztél :D Az utolsó sorokat sikerült nem elolvasnom, de a többitől megjött a kedvem hozzá nekem is, köszi :D
2020. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság véletlen, olvastam Oscar Wilde egyik levelét, ő írta benne, hogy félt, hogy túl tipikus a vége, és a vége ezért nem megjavulásként csak bukánsként értelmezendő.
2021. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!