Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy elsős gimnazista lánynak...

Egy elsős gimnazista lánynak ajánlanátok a Vörös és feketét és az Elfújta a szelet?

Figyelt kérdés

Alapvetően jóval komolyabbnak és érettebbnek tartom magam a korosztályomnál, de nem igazán tudom eldönteni, hogy ilyen regényekkel meg tudnék-e birkózni.

Melyiket ajánlanátok olvasásra előbb?

Sokat segítene, ha valami személyes tapasztalatot is leírnátok ezeknek az olvasásával kapcsolatban.


Valamint azt is szívesen venném, ha írnátok olyan klasszikusokat, amiket szívesen ajánlotok hasonló korosztálynak.


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. aug. 8. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nyugodtan elolvashatod mindkettőt, persze a történelmi hátteret nem árt egy kicsit ismerni hozzájuk. Én az Elfújta a szélt hasonló korúan olvastam, nekem nagyon tetszett. A Vörös és fekete 11.-ben volt kötelező, azt nagyon nem szerettem, de persze attól még lehet, hogy neked tetszeni fog, kezdj bele, aztán majd meglátod.


Illetve ezeket ajánlanám még:

Jókai Mór: Egy magyar nábob, A lélekidomár

Gárdonyi Géza: Ida regénye

Fekete István: Hajnal Badányban

Mikszáth Kálmán: A beszélő köntös

Jane Austen: Büszkeség és balítélet, Emma, Meggyőző érvek, A klastrom titka

Elizabeth Gaskell: Észak és dél

Sienkiewitz: Quo vadis?

Pearl S. Buck: Az ősi föld hazahív

2020. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat és az ajánlásaidat is. A Büszkeség és balítéletet, meg a Meggyőző érveket én is olvastam, valóban nagyon jó könyvek :)
2020. aug. 8. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

2. Ha ezeket olvastad mindenképp olvasd el az Elfújta a szelet, én is ennyi idősen olvastam és nagyon tetszett.

Meg az Értelem és érzelem, a Jane Eyre is tetszenének szerintem.

2020. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Az Elfújta a szelet akkor ajánlom, ha nem idegesít halálra, amikor a főszereplő hisztérika, önző kavarógép, aki direkt tönkreteszi mások életét, ő akar a középpontban lenni, manipulál mindenkit.
2020. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3/4. Köszönöm a segítséget és az ajánlásokat. A Jane Eyre-t kisebb koromban filmben láttam elég sokszor, az akkor nagyon nagy élményt adott, így most biztosan érdekes lenne a könyvet is elolvasni.
2020. aug. 8. 22:11
 6/8 A kérdező kommentje:
4/5. Igen, hallottam már róla, hogy a főszereplő személye elég idegesítő, és könnyen lehet utálni, éppen ezért kértem ilyesfajta tanácsot ezen az oldalon. Mindenesetre köszönöm a válaszod, jó saját tapasztalatot is hallani egy könyvvel kapcsolatban.
2020. aug. 8. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
helló új vagyok, üvöltő szelek is jó!
2020. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7/8. Köszönöm szépen az ajánlást! :)
2020. aug. 9. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!