Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A dzsungel könyve Disney...

Balasa Bence kérdése:

A dzsungel könyve Disney feldolgozásaiban miért nem követik a karakterek eredeti személyiségét?

Figyelt kérdés

mivel TEGNAP olvastam el Maugli történetét, most frissek az információk:



Maugli:

"az állatok korábban az esze miatt félték, most az ereje miatt félnek tőle (ekkor már csaknem felnőtt)



Balu:

" Ebből láthatjátok, hogy Mauglinak sok mindent kellett kívülről megtanulnia, s ugyan kifáradhatott, amíg százszor is elmondta ugyanazt a dolgot. De hát Balu azt mondta Bagirának,

amikor egyszer elpüfölte Mauglit, s a gyerek dühösen rohant el:

- Hiába, az emberkölyök - emberkölyök. Az egész törvényt meg kell tanulnia."

(tehát ő volt a szigorú tanító, és nem Bagira)



és akit pont ezért sajnálok, hogy megcserélték" a tulajdonságait Baluéval...



Bagira:

- De gondold meg, milyen kicsike - mondta a Fekete Párduc, aki elkényeztette volna Mauglit, ha szabadjára engedik. - Hogy férhet meg abban a kis fejben annyi hosszú beszéd?



Bagira és balu:


-Van-e a vadonban olyan kis teremtés, hogy ne lehetne megölni? Ugye, hogy nincs? No, hát

ezért tanítom ezekre a dolgokra, és ezért verem meg - persze nagyon szelíden -, ha elfelejti.



- Szelíden? Értesz is te a szelídséghez, te vén Vastalpú! - morogta Bagira. - Az arcát egészen

összevissza verted csupa szelídségből. Az ám!


-Inkább én verjem összevissza tetőtől talpig, én, aki szeretem, mintsem hogy tudatlanságból

baja essék - felelte Balu nagy komolyan. - Most a Vadon Mesterszavaira tanítom, amik megoltalmazzák a madaraktól és kígyóktól s minden négy lábon vadászó állattól, a maga csapatját kivéve. Ha ezeket a szavakat megjegyzi, az egész Dzsungelben mindenkitől oltalmat kérhet.

-Hát ez nem ér meg egy kis verést?


- No, csak vigyázz, hogy meg ne öld az emberkölyköt! Nem fatörzs az, hogy rajta élesítsd a

tompa körmeidet. De hát mik azok a Mesterszavak? Én ugyan inkább adok, mint kérek segítséget - Bagira kinyújtotta egyik mancsát, s megbámulta a végén ékeskedő acélkék, vésőnél

különb karmokat -, de azért szeretném tudni.


- Idehívom Mauglit, ő majd elmondja ha akarja. Gyere, testvérkém!


- Úgy zúg a fejem, mint a méhraj - szólalt meg egy haragos kis hang a fejük fölött, s Maugli

bosszúsan, méltatlankodva csusszant le egy fatörzsről. Amint földet ért a lába, így folytatta:


- Bagira kedvéért jövök, nem teérted, vén, kövér Balu!


- Az mindegy nekem - mondta Balu, ámbár bántotta és megszomorította ez a szó.

- Hát mondd el Bagirának a Vadon Mesterszavait, amikre ma tanítottalak.



-Hát ez nem ér meg egy kis verést?


-Gyere, testvérkém!...Én ugyan inkább adok, mint kérek segítséget..."



ezért lett Bagira a kedvenc karakterem, de csak a könyvben, és egy animében.



Ká:

Egy vérből valók vagyunk, te meg én - felelte Maugli. - Az életemet köszönhetem neked

ezen az éjszakán. Az én zsákmányom a tiéd is, ha egyszer megéhezel, ó Ká.


- Kössszönöm, tesssztvérkém - mondta Ká, ámbár csúfondárosan hunyorgatott a szemével. -

Hát asssztán miféle zsákmányt ejt el egy ilyen merésssz vadásssz? Assszért kérdessszem, hogy

utánad mehessszek, ha legközelebb vadássszni indulsssz.


- Én nem ejtek semmiféle zsákmányt - én még nagyon kicsi vagyok -, de kecskét szoktam

felhajtani azoknak, akik hasznát tudják venni. Ha üres a gyomrod, gyere hozzám, és meglátod,

hogy igazat beszélek. Van valami ügyesség ezekben itt (kinyújtotta két kezét) - s ha valamikor

csapdába kerülsz, még megfizethetem, amivel neked meg Bagirának meg Balunak tartozom.

Jó vadászatot mindnyájatoknak, tanítómestereim!



Bár igaz hogy Bagira megbünteti ezután...



-Hm! Hogy szól a Vadon Törvénye, Balu?

Balu nem akarta már több bajba keverni Mauglit, de a Törvénnyel nem lehet tréfálni, hát azt

morogta:


- A bánat nem állíthatja meg a büntetést. - De ne felejtsd el, Bagira, hogy milyen kicsi

szegényke.


- Nem felejtem el; de rosszat cselekedett, és meg kell verni érte. Van-e valami mondanivalód,

Maugli?


- Nincs. Rosszat cselekedtem. Balú meg te megsebesültetek. Megérdemlem a büntetést.


Bagira vagy hatszor rápaskolt: párducszemmel nézve a dolgot, ezek az ütések talán föl sem ébresztették volna az ő kölykeit, de egy hétesztendős fiú úgy érezhette, hogy irtózatosan

helybenhagyták. Amikor a verésnek vége volt, Maugli prüszkölt egyet, s egy árva szó nélkül föltápászkodott.


- Most pedig - mondta Bagira - ugorj a hátamra, testvérkém: hazamegyünk.


A Vadon Törvényének szépségei közé tartozik az is, hogy a büntetés minden rovást eltöröl.Utána nincs többé korholás.



tehát ő is megbüntette, DE csak itt, és vízbéke idején, és Bagira sokkal több alkalommal van mellette. a végén pedig...


A dombtetőn újra felüvöltött:

Emlékezz: Bagira szeretett téged!



2020. szept. 27. 00:34
 1/5 A kérdező kommentje:
sok a szöveg, de kell az anyaggyűjtés.
2020. szept. 27. 00:35
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést a készítőknek kell feltenned, de rengeteg film vagy színházi feldolgozás megváltoztatja az eredeti művet.
2020. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Disney gyerekbarát filmeket csinált. Valószínűleg ezért.
2020. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az eredeti könyv is gyerekekbarát, bár ha filmet csinálnak belőle (a netfix 2018-ban végre megtette)

Akkor én 12-es korhatárra jelölném, szemben a Disney 6-os korhatárával.


Szóval van egy 2018-as film, és (amihez sok emlékem fűződik, ezért térek vissza rá újra és újra) egy 1989-ben készült animesorozat, amit 2000-ben hazánkban is leadtak.


Én csak az animét láttam, eddig ez a legpontosabb adaptáció szerintem, de ha a filmet látom lehet az nyeri el a dobogót.

2020. szept. 30. 07:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden Disney feldolgozás kicsit változtat, mert így jobban filmre lehetett vinni. Illetve ha minden részletre figyelnének, nagyon hosszú lenne.
2020. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!