Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen ez a fanfiction?

Milyen ez a fanfiction?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég publikáltam wattpadra az első fanfictionomet. A Harry Potter világban játszódik, Draco húgáról szól. A neve A kitagadott Malfoy, de itt a link: [link]


Mi a véleményetek róla?



2020. nov. 7. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Maga az alapsztori nekem tetszik, ötletes, szimpatikus a főszereplő is.

Megvannak a kisebb-nagyobb hibái, de a történet egész jól kezdődik.


Egy-két dolog amire figyelj oda:

-dátumok (19’’ helyett mindenhol 18’’-at írtál)

-helyesírás (egy helyen mondta helyett montát írtál, bár ez valószínűleg figyelmetlenség volt, bárkivel előfordulhat)

-előfordul, hogy elkezdesz múltidőben írni, majd egy-két mondatot jelenben írsz, ezt sokan észre sem veszik, sokak számára viszont zavaró lehet.


Kérlek semmit ne vegyél bántásnak, ezt mind építő jelleggel írtam.


Csak így tovább, jó szórakozást a történet folytatásához!❤️

2020. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Átírom!
2020. nov. 7. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

- "Harmincegyedikán" született? Dús göndör hajad egy naposan lehetetlen, hogy legyen.


- Az idegen nevek toldalékolásával is bajaid vannak. Lestrange-re helyesen, mert az e néma.


- A Molly nem a Melody név becézése. Hanem a Mel, Melly, Mellie. Ez így olyan mintha egy Jánost Józsinak becéznél.


- A mondataid logikátlanok, és egy hosszú szörnyeteggé kötsz össze sok mindent, amit egy normális író 6 mondatba szedne.


- Vesszőhasználat. Az és előtt, amikor mondatokat köt össze, mindig van vessző.


- Prózában a kis számokat betűvel írjuk. Egy mugli, nem 1 mugli. Plusz az X-évesen dolog egy szó. Hatévesen a helyes, nem a 6 évesen.


- mondta


- A párbeszédekben nem kötőjel van, hanem gondolatjel, és szóköz választja el a körülötte lévő szavaktól.


- Az Abszol út nem kötőjeles. Ahogy pl. a Petőfi utca sem



Még van egy csomó hiba, de sosem végzek, ha mindent szóvá akarnék tenni. Bőven van mit fejlődnöd. Olvass sokat! Úgy látni fogod, hogyan kell jól fogalmazni.

2020. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából nem célom remekművet írni, csak jött a ihhlet és amgy is unatkoztam
2020. nov. 7. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Az nem kifogás az ellen, hogy fejlődj.
2020. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem kifogásnak mondtam, és szerintem fiatal vagyok az íráshoz.
2020. nov. 7. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!