Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki olvas Murakami Harukát...

Aki olvas Murakami Harukát melyik a tanulságosabb könyve?...

Figyelt kérdés

A norvég erdő vagy kafka a tengerparton? Vagy esetleg vmi más...



Csak egy könyvet tudok venni, és szeretnék vmi izgalmasat, de tanulságosat.

Egyedül a sötétedés utánt olvastam tőle


2020. dec. 4. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, a Norvég erdő realisztikusabb, de az öngyilkosság a központi témája, úgyhogy ha az nem vonz, akkor inkább kerüld.

A Kafka sokkal inkább mágikus realista, mint Murakami legtöbb könyve. Úgyhogy ha az tetszik benne, akkor azt válaszd.


(Ha nem utalványod van, akkor ajánlom, hogy a Geopen kiadó honlapjáról rendelj, mert ott most 30% kedvezmény van pl. a Kafkára. De a Norvég erdőt sajnos ott nem lehet kapni. Ahogy sajnos máshol sem, ha jól látom...)

2020. dec. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi🥰

Azt az oldalt is, az 1q84 et régebb óra el akarom olvasni, csak drága😅


Ha azt olvastad akkor annak is tudsz egy olyan rövid leírás mint az elöző?


És meddig tart a leárazás?

2020. dec. 5. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Hát igen, az három kötet, de nagyon megéri. Én szerettem mindent benne, nagyon olvasmányos, két szálon fut, a női főszereplő szimpatikus, a mágikus realista háttér is rendben van. Kicsit régen olvastam, így ennyit tudok mondani, nekem a Kafka meg a Norvég erdő mellett talán ez a kedvenc Murakamim (de a futásról írt könyve is jó).


Az akció december 24-ig tart, szóval van időd dönteni. :)

2020. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi😊
2020. dec. 5. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Én olvastam 4-5 murakamit és lehet kissébség vagyok de a norvég erdő volt a kedvencem. Murakami regényeiben nagyon sok a visszatérő motívum és karakter szokták mondani, hogy mindig ugyanazt a könyvet írja ami túlzás de vannak hasonlóságok, de ettől nem unalmas vagy kiszámítható. Én úgy éreztem, hogy ezek a motívumok, karakterek és szokásos murakami elemek meg amiket közölni akar velük a mágikus dolgokat leszámítva a norvég erdőben voltak a legjobban kivitelezve legalábbis nekem az volta leginkább alkatomhoz illő mások meg a kafkát sokkal jobban szeretik
2021. jan. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!