Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Marvel képregényeket hogy...

A Marvel képregényeket hogy kell sorban elolvasni (nem találtam erről értelmes listát)?

Figyelt kérdés
El akarnám a képregényeket is olvasni, ha már a filmek eléggé megfogtak. Tudom, hogy sok van belőlük, ezért nem tudom, hogy pontosan hol kéne elkezdeni, de értelmes listát erről én még nem találtam neten.

2020. dec. 12. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a magyarul megjelentek érdekelnek?

Vagy csak 616-os Földös képregények?

Vagy tényleg minden?

2020. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az összes, ami már megjelent magyarul. De csak a Marvel képregények, a DC nem érdekel (nem tudom amúgy, hogy pontosan hogy is vannak ezek).
2020. dec. 12. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 616-os Föld magyarul is megjelent történetei kronológiai sorrendben:


[link]


A többit még keresem.


A lényeg, hogy a 616-os Föld a Marvel képregények fő "dimenziója". Ebben a világban van a legtöbb történet ez az alap. Ezeken kívül vannak még "párhuzamos világok".

Mint ahogy modern Pókember film is van egy rakás, amelyek nem mind egymás folytatásai. Az egyikben meg még pont a multiverzum is volt a téma.


Ebből kifolyólag meg persze a sztoriknak túl sok köze nem is lesz az MCU-hoz (Marvel Cinematic Universe = Marvel Filmes univerzum. Ebben a "világban vannak a Vasember filmek, Thor, Bosszúállók, a Tom Holland-os Pókember, stb)

2020. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a többi:


[link]

2020. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)!
2020. dec. 12. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

De persze ezeken kívül lehetnek (biztos vannak) rajongói fordítások is. Azok viszont nincsenek a fenti listákon.


Összeszedni azokat meg max úgy lehetne, ha találnál valakit, aki legalább annyira Marvel fan, mint én AVP fan.

(Nekem van vagy 60 olyan lefordított AVP képregényem, amelyek hivatalosan nem jelentek meg magyarul)

2020. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!