Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben miért Draco...

A Harry Potterben miért Draco Malfoy kapta Dumbledore kiiktatását feladatként? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

Több dologra is kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban, most a legnagyobb fanokhoz címzem a kérdést, mert én is fan vagyok, de ezt nem értem. Szóval:

Miért volt fontos hogy Malfoy ölje meg Dumbledoret? Azt ugye tudom hogy Voldemort a pálcák urát akarta tőle megszerezni (amellett ugye hogy likvidálja a legnagyobb ellenségét), de ezt miért kellett specifikusan Malfoyra, egy kvázi képzetlen gyerekre testálnia? Miért nem volt jó erre a feladatra bárki a halálfalók közül?

Itt jön ez a képbe: ugye Voldemort azt hitte hogy úgy lehet csak megszerezni azt a pálcát ha az előző tulaj meghal (pedig csak lefegyverezni kellett ugye). Akkor ő meg akarta ölni Malfoyt? Miért? Vagy ha nem ezért, akkor miért ragaszkodott hozzá hogy ő vigye véghez? Hiszen akkor Draco mindenképpen meghal utána.

A szülei apropó mit szóltak ehhez? Vélhetően tudták hogy mire készül a fiuk a nagyúr parancsára, hogyhogy nem próbálták megakadályozni az egészet?

És ami még ide kapcsolódik: ugye Dumbledore megkéri Pitont, hogy ő ölje meg Draco helyett. Piton tudott a pálcáról? Illetve tudott róla hogy Voldemort milyen tévhitben él róla, ergo a saját halálos ítéletét írta alá amikor ebbe beleegyezett? Vagy Piton csak egy bábu volt, aki csak segíteni akart Dracon és Dumbledoron, és nem tudta hogy a saját életét is megpecsételi ezzel?

Meg tudja ezeket valaki érthetően magyarázni? Nagyon köszönöm előre is!



2020. dec. 16. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel akarta büntetni az apját, Luciust, amiért a minisztériumi csatát elvesztették. Az eredeti terv az volt hogy Dracot feláldozza miután bejuttatta a halálfalókat az iskolába, méghozzá úgy hogy Draco eltereli Dumbledore figyelmét és Piton öli meg. Plusz biztosíték volt a megszeghetetlen eskü is, bár Piton végül nem azért tette meg hanem mert Dumbledore kérte rá, hogy Draco lelke ne hasadjon meg.


Pitont pedig előre eltervezte hogy meg fogja öletni Naginivel. Ő maga nem tudta volna megtenni (vagyis de, de ő abban a hitben volt hogy nem) mivel azt hitte hogy Piton a pálca új tulaja és az avada kedavra visszaverődött volna rá (végül ez is történt a végső párbajnál) mivel a pálca nem ölheti meg a gazdáját.


A szülei tudták hogy Draconak nem lesz baja, Piton fogja megtenni az eskü miatt!


Mindenki tudott a pálcáról nyilván.


Piton szerintem nem tudta hogy meg fogja ölni Voldemort, elég lett volna lefegyvereznie.

2020. dec. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Igazából az utolso kérdésedre a választ tudom csak elmagyarázni. Piton tett egy megszeghetetlen esküt (aminek megszegése olyan következménnyel jár ami rosszabb mint a halál) amiben megesküszik, hogy védi Dracot. És így végül meg akarja menteni Darcot mert neki ugy is mind1. (Szerintem)
2020. dec. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülei tudták, ezért ment az anyja Pitonhoz a hatodik rész elején.
2020. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az én véleményem, de...

Azért Malfoy, hogy a minisztériumi kudarc után büntesse Luciust azzal, hogy a fiát olyan dologgal bízza meg, aminek a teljesítése majdnemhogy lehetetlen, emiatt megölhette volna.

Nem hiszem, hogy hitt volna Voldemort abban, hogy Draco megöli az igazgatót, ezért is volt a feladat másik része, hogy bejuttassa a halálfalókat a Roxfortba, akik elvégezhették volna helyette.

Szerintem senki nem sejtette, Voldemorton kívül, hogy Dumledor pálcája a Pálcák Ura, a Halál ura történet számukra csak egy mese volt, nem egy történelmi legenda.

Piton nem volt hülye, mindvégig tudta, hogy egyszer Voldemort meg fogja ölni, még ha azt nem is tudta mikor és pontosan miért.

Draco szülei tudtak a feladatról, de azon kívül, hogy Narcissa megkérte Pitont segítsen a fia feladatát elvégezni, mást nem igen tehetett anélkül, hogy ne átkozza őket halálra Voldemort.

Amúgy meg, ha Draco meg is öli Dumbledort, Voldemortnak nem lettek volna erkölcsi akadályai, hogy megölje Dracot, ne keress okot a miértre. Csak azért hogy elérje a célját bárkit és bármit feláldozott, nem érdekelte semmi más, csak az, hogy halhatatlan legyen. Emiatt átgázolt mindenkin.

2020. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 6. részben Voldemort még nem tudott az ereklyékről, tehát nem tudta, hogy Dumbledore-nál van a Pálcák Ura, úgyhogy szerintem is csak egy büntetés volt.
2020. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Így akart bosszút állni Luciuson. De Pitont már eleve megbízta azzal a feladattal, hogyha Draco nem végezné el a feladatot (amit előre látott Voldemort, s tudta, hogy meg kell bíznia valakit), akkor ő végezze el helyette.


S nem tudta azt, hogy Draco a pálca tulajdonosa, azt hitte, hogy Piton az, mert Piton megölte Dumbledore-t, de Malfoy fegyverezte le, ergo Malfoy-é a pálca, de viszont Draco-t pedig Harry fegyverezte le. Így aztán ebből az következett, hogy Harry-é volt a pálca, s Voldemort ezt nem tudta.

2020. dec. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félreírtad, amikor Voldemort megbízza Dracot a feladattal, akkor még nem is hallott a Pálcák Uráról, és azt se tudta, hogy Dumbledore-nál van.


Azért Dracot bízta meg, mert az apja két dolgot is durván elcseszett: elpusztult miatta a napló, anélkül, hogy a Roxfortnak vége lett volna (eredetileg ezzel a horcruxával egy megfelelő időpontban ezt tervezte Voldemort), aztán nem sikerült megszereznie a jóslatot (és még meg is semmisült) se. Egyértelmű volt, hogy Draconak ez lehetetlen. Azt akarta, hogy a fiú belehaljon a próbálkozásba. Persze meghagyta neki, hogy pár halálfalót segítsen bejuttatni, de ez mind elterelés, hogy az igazi megbízottnak, Pitonnak gond nélkül sikerüljön a gyilkosság. Csak úgy alakult, hogy maga Dumbledore is ezt tervezte. Narcissa igen is tett a fiáért, ő ösztönözte Pitont a megszeghetetlen esküre. Piton azért ment bele, mert vonakodott a gyilkosságtól, de fontos volt, hogy megtegye, és ezzel bebiztosította magát saját bizalmatlansága ellen. Persze választhatta volna, hogy megszegi, de az a halál értelmetlen lett volna.


Piton nem számított arra, hogy Voldemort a pálcáért öli meg, ahogy nem tudott a pálcáról se. Dumbledore terve az volt, hogy megszűnjön a pálca ereje. Mivel kérte, hogy öljék meg, ezért legyőzetlenül halt meg, így a pálca egyáltalán nem lett volna Pitoné. De Dumbledore nem számított, hogy Malfoy egy váratlan lefegyverző bűbájt fog ráküldeni. Kivédhette volna, de fontosabb volt elintézni a halálát, mint a pálca vesztét, ezért inkább Harryt bénította meg, hogy ne avatkozzon bele. És hát ugye végső soron ez vezetett Voldemort halálához. Dumbledore nem gondolta, hogy Voldemort lesz olyan bolond, hogy nem figyel Ollivander szavaira és megöleti Pitont a pálcáért.

2021. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért mert így akarta büntetni a minisztériumi fiaskó után Luciust.

Akkor még fogalma se volt a pálca erejéről. Mikor rájött csak simán kivette Dumbledore sírjából. Azt hitte így is jó lesz. Aztán gondolkodott és rájött hogy meg kell ölnie Pitont hogy használhassa

2021. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!