Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort mikor költözött...

Voldemort mikor költözött bele Mókus professzorba?

Figyelt kérdés
Mert elvileg Harry első tanévében benne lakott már, de még a könyv/film kb. kétharmadánál is mikor mennek a rengetegbe akkor még szellemként lebeg és issza az unikornisok vérét. Tehát akkor még nem lakott benne? Vagy ki-be járt?

2020. dec. 27. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mógus...

Már a történet elején benne volt, valószínűleg "ő a vámpír", aki miatt viseli a turbánt. Legalábbis a könyvben utalnak rá.

És mintha a könyvben úgy lenne, hogy Mógus itta a vért, tehát nem Voldemort lebegett szabadon.

A szellemes lebegés meg a filmben nagyon hasonló a későbbi részekben a halálfalók közlekedésére, csak vízszintesen.

2020. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Hagrid rávigyorgott Harryre.

– Megmondtam, nem? Megmondtam, hogy híres vagy, komám. Még Mógus professzor is remegett, amikor meglátott no persze ő egyébként is remegni szokott.

– Mindig ilyen ideges?

– Mindig, a szerencsétlen. Pedig remek koponya. Addig semmi baja nem volt, amíg könyvekből tanulta a tudományát, de aztán elment egy évre tapasztalatot gyűjteni… Azt mondják, vámpírokkal találkozott a Feketeerdőben, és volt egy kellemetlen kalandja egy vasorrú bábával. Azóta mintha kicserélték volna. Fél a diákoktól, fél a saját tantárgyától… No de hova tettem az ernyőmet?"


Ez a Foltozott üstben játszódó jelenet az első könyvben, tehát ekkor már rég beköltözött Voldemort.

2020. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, ezt még hozzátenném.


"– Aztán… négy évvel ezelőtt… felcsillant a remény, hogy visszatérhetek. Egy varázsló – egy könnyelmű, hiszékeny, fiatal varázsló vetődött az erdőbe, ahol meghúztam magam. Épp ilyen alkalomról álmodoztam éveken át… A fiatal varázsló ugyanis tanár volt Dumbledore iskolájában…"


Ezt a Tűz serlege végén, tehát júniusban mondja Voldemort, amikor visszatér, és Mógusra utal benne. "4 évvel ezelőtt", tehát valamikor a Bölcsek köve történései előtt pár hónappal költözött be Mógus fejébe.

2020. dec. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!