Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi volt az a 3 dolog, amit...

Mi volt az a 3 dolog, amit nem lehetett varázsolni a Harry Potterben?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, az egyik ilyen a pénz volt, a másik az étel, de mi volt a harmadik?

Köszönöm!



2020. dec. 30. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A Gamp-féle elemi transzformációk öt kivétele közül ha jól tudom csak a az ételt említették.

Elvileg volt egy interjú amiben az öt dolog: étel, pénz, igaz szerelem/szeretet, tudás/információ, élet/lélek, de magát az interjút nem találtam meg, csak utalásokat rá.

2020. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nincs említve, és Rowling utólagosan sem árulta el. Egyedül az élelem volt egyértelműen kijelentve, hogy kivétel Gamp's Law of Elemental Transfiguration (nem tudom, hogy lett magyarra lefordítva) alól. A pénzre nem mondták, hogy ide tartozik-e, de vannak rá utalások a könyvben. A másik háromról semmit sem tudunk, csak nagyrészt megalapozatlan találgatások vannak róluk.
2020. dec. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Egyébként a szerelem biztos nem lehetett ez, mert akkor nem tanítanák a szerelmi bájital készítést
2020. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szerelmi bájital nem eredményez igaz szerelmet/szeretet csak egy ködös, önkívületi rajongást.
2020. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja hogy öt, nem is három.. valamiért háromra emlékeztem.
2020. dec. 30. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
A szeretet, tudás és élet azért hülyeség, mert ez egy transfiguration - tehát átváltoztatástan - törvény. Mindenképp tárgyakról kell beszélnünk.
2020. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
6: nem feltétlenül. A kérdés az, mit idézhetünk meg a semmiből illetve mit hozhatunk létre úgy, hogy az előtte nem létezett. Míg az átváltoztatástan pont az, hogy valamiből valami más lesz. Plusz ezek kivételek a törvény alól.
2020. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
A semmiből készítés is az átváltoztatástanba tartozik (ezt nem csak úgy mondom; tény). A törvénynek pedig a nevében is benne van, hogy erről a varázslati ághoz szól: Gamp's Law of Elemental *Transfiguration* - a Transfiguration az, amit a magyar fordításban átváltoztatástannak nevezünk.
2020. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!