Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek megéri novellaíró...

Szerintetek megéri novellaíró pályázatokra jelentkezni viszonylag kezdőként?

Figyelt kérdés

Vagyis jópár éve írogatok, annyira szívesen kipróbálnám magamat, de nagyon félek hogy esetleg kiröhönének hogy ilyenekkel mertem jelentkezni, félek hogy nem vagyok elég jó, hogy másoké fényévekkel jobb. Nem bánom a kritikákat, ső, nagyon is örülök nekik, csak mégis van bennem egy félelem, hogy mi van ha valaki csak szimplán kiröhög és azt mondja hogy hagyjam abba mert ennek semmi értelme így.

Egyszer pár éve jelentkeztem egy novellaíró pályázatra, ott első helyezést értem el, de ott azért nem is nagyon volt nehéz, mert nem konkrétan hobbi írók jelentkeztek, hanem az iskolánkból emberek.

Én wattpadon írogatok, van pár olvasóm, de kommentek kevésbé vannak, így nem nagyon tudok viszonyítani. Az is a bajom, hogy ugye az idő előrehaladtával folyamatosan fejlődök, pl a múltkori pályázatos novellámat már kissé gáznak is tartom, tudnék rajta mit változtatni :D


Na de a lényeg. Azokhoz szólnék akik szintén ilyen dilemmában vannak mint én, és esetleg sikerült felülkerekedniük a kétségeiken. Megéri-e próbálkozni kezdőként ilyen pályázatokra? Mert azért ott mégiscsak kap az ember valamilyen formában véleményt, pláne ha helyezést ér el. Akik már megpróbálkoztak vele, mit gondolnak?



2021. jan. 11. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri. Én is ilyenen gondolkodok. Nincs túl sok lehetőség, hogy felfigyeljenek az emberre.

Annyi, hogy ne már wattpadon megjelent novellát küldj be

2021. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mik a céljaid. Ha szeretnél később több novellát megjelentetni, vagy regényt kiadarni, mindenképpen jó. Tapasztalatszerzésnek megéri, de csak akkor, ha nem idegeskeded túl.

Én is jelentkezek ilyenekre, ha van lehetőségem. Kétszer nyertem, de volt olyan is, hogy elutasítottak. Olyankor csak azt bánom, hogy semmi támpontot nem adnak, mi volt a hiba - de ez is érthető, ha többszáz versenyzőt kell értékelni, nem csoda, ha nem írnak semmi indokot.

2021. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Később, ha úgy érzem hogy eléggé fejlett vagyok, akkor biztosan szeretnék kiadatni valamilyen regényt, ezt majd pár év múlva megálmodom :D Nem rendes író szeretnék lenni, csak úgy hobbiból, rendes állás mellett.
2021. jan. 11. 12:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem merek regényeket írni, mert eddig sosem fejeztem be őket. És félek, hogy megint ez lenne.

Szóval most pályázatokra szoktam jelentkezni, plusz novellákat írok. A pályázatokkal mindenképp jól jársz. Ha nem érsz el jó helyezést, legalább gyakoroltál. Ha jó helyezést érsz el, az már duplán jó.

2021. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 b1812567 ***** válasza:
100%

Írj, küldd be bátran! Legrosszabb esetben is gyakoroltál. Ha még visszajelzést is kapsz, abból még többet tanulhatsz.

Ha nem nyersz semmit, nem jelensz meg, akkor se csüggedj, sok jelentkezővel kell megméretned magad.

Ha van tehetséged, hajlandó vagy tanulni, fejlődni, majd eljutsz oda is, hogy megjelentessenek.

2021. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki mem fog kinevetni vagy leírni annyival, hogy hagyd abba, nem neked való. Indulj nyugodtan, remek gyakorlás! Ahogy a többiek is mondták, igazából csak nyerhetsz.
2021. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Maximum nem érsz el helyezést. Ugyanannyit vesztesz, mintha most kihagyod!
2021. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!