Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehet egy méretes fantasy...

Lehet egy méretes fantasy olvasmány kevésbé kedvelhető attól, hogy Budapesten játszódik és magyar író írta?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, hogy leveszed a polcról a könyvet, jó vastag, nagyon megtetszik az alapján amit a hátoldalán olvasol, benned van, hogy talán nagy sikere van más országokban is. Aztán kinyitod, és Budapesten játszódik. És megjelenik benned, hogy talán csak egy feltörekvő, sikertelen magyar szerző írta. Nevetségessé válik benne a mágikus, világokra kiható szereplő, aki pont erre a zsebkendőnyi területre született. Talán magyarkodósnak, erőltetettnek hat az egész. Elképzelhető ilyesmi vagy csak én gondolom túl?

2021. jan. 12. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel nevetséges hogy egy alabamábab játszódó történet ott játszódik mert hát mennyi az esélye hogy pont ott történik meg az ötven államból? Vagy pont Angliában egész Európából? Hagyjuk már. A könyvet még előbb elolvasom mielőtt ítélkezek, az meg nem érdekel hogy amúgy a világban sikeres e vagy nem.
2021. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk én a fantasyt nem különösebben szeretem, de olvastam már olyat, ami Pesten játszódik (bár az novella volt), nekem nem volt fura vagy más. De én szeretem a magyar könyveket, ami Magyarországon is játszódik.
2021. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten kedvelem a pesti UF-et, ez nem lenne akadály. Mágia elképzelhetetlen Londonon kívül, vagy miért érzed ezt magyarkodónak?
2021. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha valami magyar akkor azt egyből szkippelem! A magyaroknak köze sincs a fantasyhoz, ezt nagyon jól megmutatták a 90-es évek elején a Walhallánál a sok ratyi sci-fi, meg fantasy kötettel, álnéven (felvett angol név) megírt dolgaikkal.


Amúgy a budapestes hasonlatod sántít, mert akkor ennyi erővel a kicsi shire-ből Frodó hogy hathatott az egész világra, vagy éppenséggel Luke a büdös poros semmiből? Az alap mesepatternekkel nem tudsz mit kezdeni. A főhős mindig a semmiből indul és a csúcsra jut.

2021. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az Ambrózy báró eseteire gondoltál e, én nem szoktam magyar iróktól könyveket olvasni, de csak azért mert látom hogy magyar írta, esetleg Magyarországon játszódik attól még elolvasnám.
2021. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 izzabbell válasza:

Én nem szeretem a Budapaesten, vagy Magyarországon játszodó sztorikat. Ha már fantasy könyv, akkor legyen egy alapja, és ne az hogy kinézel a zajos Múzeum körútra, vagy a lehangoló nyugati aluljárójába.

DE, amennyiben egy lehangoló koszos aluljáró bárhol máshol van már érdekesnek is tudom találni. Amennyiben nincs nevén nevezve, nincsen vele bajom. A magyar írókat általában kerülöm, pedig vannak jók, meg jó könyvek, de a falra mászom a magyar nevektől a könyvekben. Annyira nevetségesen hat számomra hogy az valami szörnyű.

Amennyiben, te gondolkodsz íráson, én ajánlanám hogy a helyszín neveket találd ki, használj mást. Legyen bármi, akár sárga lyuk, de ne pl Nyugati aluljáró. Ha már úgy is fantasy, és "világokra kiható", akkor nem hinném hogy nehezedre esne egy-egy név változtatás, az pedig hogy előtted kifejezetten X Y hely jelenik meg, és arról mintázod azt senkinek nem kell tudnia, az a te dolgod. Egyébként névváltoztatásnál...itt gondolok akár írói álnévre is! Ugyanis a legtöbb Magyar írótól így olvastam... hogy nem is tudtam hogy magyar. Mert valóban, sajnos lehet hogy akkor bele sem kezdek, és kimaradok a jóból. :)

2021. márc. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező a fantasy regény szabályainak nem ártana utánaolvasnod. Igaz egy éve írtad a kérdést. A te regényed Urban fantasy kategória.


A fantasy regény egy teljes világot épít fel, nyelvvel, társadalomformával, térképpel és lehetne sorolni tovább.

2022. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De a kérdésre a válasz, ha fantasy regény néven futna, akkor igen csalódás lenne, mert a fantasy regényben kitalált világ van. Ha Urban Fantasy regényként forgalmazod, akkor úgy nincs csalódás. De amugy kiadónál ez gyorsan kiderülne és jelezné, hogy ha fantasy regényt akarsz írni, akkor bizony dolgozz rajta bőven.

Tehát addig polcra sem kerülne.

2022. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!