Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol találok szőlészettel-borás...

Zenon kérdése:

Hol találok szőlészettel-borászattal kapcsolatos szakkönyveket? (Melyik könyvesbolt/antikvárium? )

Figyelt kérdés
sehol sem találok szakirodalmat a könyvesboltokban,szóval jól jönne egy kis segítség,szóval... :) ??
2010. aug. 15. 12:02
 1/8 anonim válasza:
Magyar Ildikó & Eperjesi Imre & Kállay Miklós - Borászat (Mezőgazda Kiadó) 4-5000 Forint az ára, nagyon jó könyv! :)
2012. júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Király vagy! :)
2012. júl. 27. 14:39
 3/8 anonim válasza:
egy borásznak, mint nekem aranyat ért, mikor tanultam belőle még nem rég! :D
2012. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Üdv!


Segítséget szeretnék kérni kedves borász.Jelenleg Erdélyben

találtam egy szőlőfajtát, de nem tudom beazonosítani, hogy mi.Errefelé sok a kékszőlő, főként rezisztens fajtákkal találkoztam.Egy idős néni házának a kertjében van ez a lugas, azt mondja ,,Kadarka", de nem hiszek neki, mert a levelek világoszöldek ennél, az előbbinél meg sötét árnyalatúak.A levélnyelek lilásak, a fürtök hengeres, hosszú,és tömöttek,a fürtök kicsik, nem vállasak, néhol lazábbak a szemek.Tipikus borszőlő, kék lesz, állítólag kései érésű, a levelek tagolatlanok, három csúcsosak,a vesszők erőteljesek, a lombozat közepes sűrűségű.Abban bízom, hogy nem valami direkttermő fajta,hanem valami nemes helyi fajta.Ha gondolod, küldök róla képet,de csak este, mert most olyan vakító meleg van, hogy nem tudok normális kontrasztú képet csinálni.

2012. aug. 5. 14:50
 5/8 A kérdező kommentje:
A bogyók a néni szerint sötétkékek lesznek októberre, most még zöldek, néhol elkezdett foltokban rózsaszín-kék lenni.
2012. aug. 5. 14:53
 6/8 anonim válasza:
Kép jobb lenne, a beazonosíthatóság miatt!
2012. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ok, de már csak holnap tudok készíteni képet,

ha lesz elküldöm.Remélem, nem valami Othelo vagy Noah,

szeretnék haza vinni vesszőt belőle, persze csak télen,

remélem sikerül valahogy beazonosítani.Sajnos, nem egyszerű

a fajtákat bemérni,jártam úgy, hogy telepítés előtt összekevertem a sima vesszőket, és csak jóval később döbbentem rá, hogy mit neveltem.Holnap lefotózom a lugast, igyekszem egy közelit csinálni a levélről, a termésről.

2012. aug. 5. 20:46
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Meg vannak a képek, de hogyan küldjem át?

Megadnál egy e-mail címet esetleg?

2012. aug. 6. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!