Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudják engedelmességre...

Hogyan tudják engedelmességre bírni a dementorokat?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy dementorok miért engedelmesednek a minisztériumnak? Miért éri ez meg nekik? A 3. részben is, amikor nem mehetnek be a kastélyba, és mérgesek Dumbledore-ra, egész egyszerűen miért nem hagyják ott az egészet? Az 5. részben meg is teszik, de ezt miért nem cselekedték meg korábban? A minisztérium mivel kényszerítette rá őket az engedelmességre? Mert elvileg hallhatatlanok. Nem igazán tett volna kárt bennük egy halálos átok vagy hasonló.
2021. jan. 29. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
mik azok a dementorok?
2021. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit hiányosan fogalmaztam. A Harry Potter-ben szereplő lényekre gondoltam, a könyvben a dementorok őrzik a varázslók börtönét, Azkaban-t.
2021. jan. 30. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

Ja oké. Hát ha börtönt őriztek, akkor biztos kaptak fizetést, esetleg kaját meg lakhatási támogatást, és nyilván azért dolgoztak ott.


Vagy mivel ez egy ilyen fantasy könyv, rá lehet mondani hogy biztos valami varázslattal vagy mágikus megszorítással tartották ott őket.

2021. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kawada2365 ***** válasza:
100%

Szerintem lehet,hogy a minisztérium és a dementorok között volt egyfajta sötét egyesség arra vonatkozóan, hogy néha "lakmározhattak" a rabokból.


De ez csak egy elmélet.

2021. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!