Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen fantasy könyvet ajánlan...

Milyen fantasy könyvet ajánlanátok olyannak, aki még kezdő a műfajban?

Figyelt kérdés
25L, még nem igazán olvastam fantasyt, csak ifjúsági regényegek, pl Harry Potter, Darren Shen, azok viszont nagyon tetszettek. Van valami ötletetek mivel lehetne kezdeni?

2021. febr. 3. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dresden-akták

[link]

2021. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
63%

Először is Tolkien és Lovecraft, mint a műfaj megteremtői. Tőlük szinte bármi, bár Lovecraft nem elsősorban fantasyt írt.


R. A. Salvatore: Sötét elf-trilógia (címek: Otthon, Száműzött, Menedék)


John Caldwell: Káosz (és az összes hozzá kapcsolódó további regény, novella, stb. - világszínvonalú MAGYAR művek!)

2021. febr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :)
2021. febr. 3. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Lovecraft nehéz, de a Vaják szerintem nagyon jó
2021. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Dresden tényleg nagyon jó ötlet. Urban fantasy, tehát a normál mai világban játszódik, szóval nem lesz annyira idegen.


Cornelia Funke - Tintaszív

Ez elvileg gyerekkönyv, de nagyon jó. Nem nehéz, könnyen felfogható, nem túl sötét, nem nyomasztó.


Nicholas Eames - A Wadon királyai

Kiégett, öreg hősök újra összeállnak, mert az egyikük lányát meg kell menteni. Baromi vicces. Olvastatja magát, jópofa történet.


Tolkientől inkább A hobbit. A Gyűrűk ura kicsit... zsáraz és hosszadalmas tud lenni. Értem, hogy mi a jelentősége a műfajban, de elsőre nem ajánlanám.

Lovercraft meg megint nem. Azt semmiképp.


Én kivétel vagyok, de nekem a Vaják nem volt akkora durranás, mint ahogy mindenki mondja.

2021. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Lányként a Cassandra Clare könyvek (romantikus, mellette fantasy), vagy mondjuk ugyanebből a típusból a Boszorkányok elveszett könyve trilógia, nekem abszolút kedvencem.

A Gyűrűk ura egyáltalán nem unalmas, imádom minden sorát, de gondolom ez is egyéni, kinek mi jön be.

2021. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Fiatalabb koromban egyszer nekiálltam a Gyűrűk Urának, akkor nem tetszett, de több mint 10 év alatt nyilván máshogy állnék hozzá. Utána fogok nézni az ajánlásoknak :)
2021. febr. 3. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Robert e. Howard klasszikus Conan történetei
2021. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!