Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan, történelemmel...

Tudnátok olyan, történelemmel foglalkozó könyveket ajánlani, amelyek következetesen, követhetően, de objektíven átveszik a múlt eseményeit?

Figyelt kérdés
Sajnos a történelem tudásom elég hiányos és ahhoz, hogy tudjak saját véleményt alkotni meg egyáltalán követni a jelen eseményeket a világban, elengedhetetlen a történelem ismerete. Ehhez keresek könyveket. Köszönöm az ajánlásokat!
2021. febr. 5. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy fába vágtad a fejszéd, én ezeket a könyveket tudom ajánlani:

Edward Rutherfurd - London, Párizs, New York és egyéb városokkal kapcsolatos könyvei

Yuval Noah Harari - Sapiens (az emberiség története), (bár a többi könyvét is ajánlani tudom)

Ha a mindenség történelme érdekel, akkor:

Bill Bryson - Majdnem ​minden rövid története


Viszont ahhoz hogy átlásd a mai világ működését nem feltétlenül történelmi szempontból kell gondolkodnod, sokkal inkább geográfus szemmel kell hozzáállni a dologhoz, így én inkább a földrajz mélyebb megismerését ajánlanám, esetleg geopolitikát például Tim Marshall - A ​földrajz fogságában című könyvét. Illetve Strabón - Geógraphika című művét.

Ezek mellé pedig sok dokumentumfilmet a 20. századról.

Illetve szerintem ne a jelen eseményeit próbáld megérteni, hanem azt hogy hogyan működik a világ, abból letudsz vonni következtetéseket hogy miért tartunk ott most ahol.

2021. febr. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!