Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem lehet sehol kapni...

Miért nem lehet sehol kapni Wass Albert, A funtineli boszorkány című könyvét?

Figyelt kérdés
A régi kiadások elfogytak, újat nem adnak ki, használtan pillanatok alatt fogy el. Ha valamire ekkora kereslet van, miért nem adja ki valaki?

2021. febr. 26. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Olvastam, tetszett.
Olvastam, nem tetszett.
Nem olvastam, nem is fogom, mert nem érdekel a könyv.
Nem olvastam, nem is fogom, mert Wass Albert írta.
Nem olvastam, de el fogom olvasni.
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Olvastam huszonéves koromban, mikor nagyapámnál voltam egy vakáción. Nem hagyott bennem mélyebb nyomot. Szerény irodalmi értékű vadromantika a régi idők iránt nosztalgiázó emberek számára.
2021. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy bookline-on most 6 eladó sorozatot látok, úgyhogy nem tudom miről beszélsz...
2021. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, köszönöm, hogy a kérdésre válaszoltál.

Sajnos mind antikvár 3-4-5 szörös áron. De figyelni fogom.

2021. febr. 26. 11:55
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
A kérdésre válaszolva: egy könyvet akkor adnak ki, ha a kiadó hasznot remél belőle. Ha nem nyomják újra, akkor nyilván úgy veszik, hogy az embereket már nem érdekli, nem éri meg költeni a kiadásra. Wass iránt a 90-es években érdeklődtek, ma más könyvek a felkapottak.
2021. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
69%
1 válasz: Tisztességes ember nem ítél meg másokat tisztességtelennek mert elolvastak egy irodalmi alkotást, vagy olvasnak egy írótól.
2021. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
6-os nana.. azért ez nem így van! Vannak bizonyos írók, akiktől nem olvasunk, mert antiszemiták, rasszisták, kirekesztőek, irredenták! Wass ezek közé tartozik!
2021. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

#7

Ezt hívják gondolatbűnözésnek. Mindenki attól olvas, akitől akar. Még nem válik ő maga is olyanná pusztán azért, mert másféle gondolatokkal találkozik.

2021. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
8-as.Értem, tehát a keresztény egyház gondolatbűnt követett el azzal, hogy kivégeztette azokat, akik szabadszellemű gondolkozóktól olvastak? Jól értem, hogy erre célzol?
2021. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

#9

A kivégzés már nem gondolatbűn volt. Szerintük gondolatbűn volt szabadszellemű gondolkozóktól olvasni.

2021. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7-es, ez kirekesztő és gyűlöletkeltő volt. És antiszemita is mivel

az irredentizmust is negatív kontextusban említetted, holott Izrael visszaszerzése az araboktól is az.

Tényleg próbálsz embereket az alapján megítélni, mit olvasnak vagy kitől?

Legközelebb milyen más embercsoportokat ítélsz el? Megy a kollektív bűnössé tétel mi? Hogy is van ez, mindenkiben a saját hibáinkat gyűlöljük a legjobban?

Semmi gond azzal, ha nem olvasol el valamit, de akkor ne alkoss róla véleményt sem azokról akik elolvasták.

Ha te tisztességes vagy akkor elolvasod és az alapján alkotsz véleményt.

Szépen kikeresed belőle az antiszemita, irredenta, náci, fasiszta stb. részeket és arra való hivatkozással megindoklod mi vele a baj. Ez tisztességes.

Enélkül álszent vagy.

2021. febr. 27. 16:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!