Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem vagyok jártas a HP világba...

Nem vagyok jártas a HP világban csak a filmeket láttam, de lenne egy két kérdésem ezzel kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Hermione - és az összes sárvérű - honnan tud a boszorkányokról és varázslókról?

És nekem az se világos, hogy ki aranyvérű. Mármint az igen, hogy az összes felmenője varázsló volt meg minden, DE ahhoz hogy varázsló lehessen valaki kell valami belső adottság? Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 18. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

hát szerintem úgy, hogy kapnak 11 éves korukban egy levelet, mint a harry nem?

aranyvérű az az, hogy az összes felmenője varázsló, igen, és kell belső adottság is, emrt vannak a kviblik, akiknek ugyan muglik a szülei, de mégsem tudnak varázsolni, pl Flitwick prof (aszem):P

2010. aug. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mugli családban nevelkedett gyerekek-Hermionehoz hasonlóan-11 éves korukban értesülnek varázsló mivoltukról.

Aranyvérű az,akinek az egész családfája kizárólag varázserővel rendelkező emberekből áll.

Természetesen kell belső adottság,és akiben ez megvan-és ezt a Roxfortban előre tudják-megkapja a levelet,és mehet a Roxfortba,vagy ha akar,akkor másik varázslóképzőbe.

Valóban léteznek kviblik,ők azok,akik varázslócsaládban születtek,de nincs varázserejük,és ő nem Flitwick,hanem Frics.

2010. aug. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!:D
2010. aug. 18. 01:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint a mugli születésűeket, mint Hermione és Lily, először levélben értesítik, és aztán felkeresi egy tanár a Roxfortból. Lily megkapja a levelet, és örül, a szülei büszkék rá. Hermionét is támogatják a szülei, Colin Creewey apja meglepődik, amikor levelet kapnak, de Harry hiába kap levelet, nem megy, mert nem engedik. Ezért jön Hagrid. Tom Denemért is Dumbledore megy személyesen. Olvastam J.K. Rowling nyilatkozatát, miszerint azokért, akiknek a szülei kételkednek, vagy nem engednék a gyereket, azokért személyesen mennek el.

Mit értünk belső adottság alatt? Piton azt mondja Lilynek, hogy nagyon sok mágia van benne. Akiben van mágia, az varázsló vagy boszorkány, ez a belső adottsága. A varázsló-gének Rowling szerint nagyon túlélők, vagyis ha mugli vérrel keverednek, akkor is varázsló gyerek születik. Aranyvérű az, akinek mindkét ágon, több generációra visszamenőleg csak varázsló minden felmenője. Minden aranyvérű családban besikerül egy-két kvibli, akiket szégyellnek is rendesen (Blackék kitagadták őket, és azt is, aki mugli születésűeket pártolt), de ez is sztereotíp gondolkodás, hiszen Weasley-ék összes felmenője varázsló volt, és mégis imádták Hermionét. A sárvérűek, ahogy te nevezed a mugli születésűeket, valószínűsíthetően (Rowling mondta szintén) egy aranyvérű családban született kvibli leszármazottai, a varázsgének túlélésének bizonyítékai. Szerintem ez jó gondolat, nagyon fáj a szívem a férfiágon kihalt Black családért, és ha ez a nyilatkozat igaz, akkor lehet, hogy egyszercsak megjelenik egy teljesen sárvérű Black, aki valamelyik kitagadott kvibli Black leszármazottja :)

Engem az a kérdés is érdekelne, vajon Harrynek, aki félvér, és Ginnynek, aki aranyvérű, milyen vérminőségű gyerekei lesznek. Háromnegyedvér, vagy mi? Befolyásol-e az hogy az apa félvér, és a gyerek továbbra is félvérnek minősül, hiszen a félvér Harry szerint nem számít jobbnak az aranyvérűek szemében, mint a sárvérű...vagy ha az apa aranyvérű, és az anya félvér akkor a gyerek az aranyvérű névvel megörökli a státuszt is? Miben különbözik az, aki teljesen mugli és aranyvérű varázsló szülők varázsló gyermeke, mint pl. Percy Weasley tökmugli lányt vett el, az ő gyerekei félvérek lesznek? - vagy az, aki mugli születésű varázsló és aranyvérű varázsló gyermeke, mint Harry? Sok kérdést lehet ezzel kapcsolatban feltenni...:)

2010. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
második: tudtam h elbaxom xD
2010. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!