Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok idegen nyelvű...

Szoktatok idegen nyelvű könyveket olvasni? Ha igen, hogy csináljátok? Folyamatosan szótároztok, vagy inkább a már meglévő szókincsetek segítségével próbáljátok megérteni a sztorit?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szótározok, mert úgy mindig kizökkennék a történetből. Egyébként sok ismeretlen szót meg lehet fejteni a szövegkörnyezet alapján.
2010. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaja ahogy elso valaszolo irja, ha szotarazol akkor kiesel konnyen a lenyegbol. En ritkan, de szoktam olvasni idegen nyelven, mig iskolas voltam, mivel erdelyi vagyok rengeteg regenyt kellett olvassunk romanul, s ezen felul azota ha van kedvem, akkor altalaban mindent angolul szeretek olvasni, hogy gyakoroljam. Szotarat nem hasznalok, mert ha akad neha olyan szo amit nem ertek, egesz mondatbol vagy a szovegkornyezetbol ki lehet szurni hogy mit jelenthet.
2010. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre csak ilyen könnyített nyelvezetű angol könyveket olvasok, de nem szoktam szótározni, ahogy a többiek is irtak, ha nem tudok egy szót, az ki szokott derülni a szövegkörnyezetből.
2010. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólohoz. Mivel nem beszélem jól az adott nyelvet én is könnyített olvasmányokat olvasok idegen nyelven. Ezeknek a hátulján a fontosabb szavak fel vannak sorolva, illetve leírják, hogy mit jelent- természetesen az adott nyelven - amiből ki lehet következtetni, ha eddig nem tudtad.

Javaslom neked Lomb Kató- Így tanulok nyelveket című könyvét, melyben javasolja az idegennyelven való olvasást már azelőtt, hogy tudnád az adott idegennyelvet.

2010. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem szótárazok közben, ha nem ismerek egy-egy szót, legkésőbb két oldal múlva úgyis rájövök, hogy mi volt az -- amint azt előttem is írták a többiek.
2013. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!