Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen egy eredeti novella/ver...

Milyen egy eredeti novella/vers/könyv ötlet?

Figyelt kérdés
Tudtok írni példákat, vagy nem is kell példa, hanem hogy milyen is valójában egy eredeti ötlet.
2021. márc. 9. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Copy xs
2021. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ötletnek kell egyedinek lenni, hanem a megvalósításnak, ennek pedig rengeteg módja van. Egy egyedi világ, sokrétű karakterek, meglepő történetvezetés.


Például a Tűz és jég dala sorozat koncepciója nem eredeti: egy fantasy világban különböző családok küzdenek a trónért (nyilván leegyszerűsítettem). Viszont eredeti a sorozat, mert szakít a korábbi fantasy sok alapvető elemével, például a "csak jó" és "csak rossz" karakterekkel és az egészet egy reálisabb megvalósításba helyezi, ami ekkor még (mármint a könyvek megjelenésekor) nem volt megszokott.


Egy ötlet is lehet teljesen egyedi és szokatlan, de ha engem kérdezel, a megvalósítás a lényeges. Egy klisékre épülő történet is lehet újszerű, ha csavarsz rajta egyet.

2021. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Számomra Greg Egan: Orthogonal sorozata volt a legegyedibb, amit olvastam.


Amúgy ismeretlen is maradt. A plebs nem az eredetiséget díjazza, hanem a megszokott, köznapi dolgokat. Jó példa erre a Harry Potter, amiben egy szem eredetiség sincs, csak fantasy és népmesei klisék, tartalom nélküli bölcsességek, elcsépelt helyzetek. Mégis híres lett, pont azért, mert nem erőltette meg az agyat. Amolyan fast food.

2021. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!