Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi idősek voltak a Pevensi...

DeMoR kérdése:

Mennyi idősek voltak a Pevensie-testvérek Narniában, mikor másodszor mentek át Narniába?

Figyelt kérdés

Üdv!^^


Tudom, kissé elborult kérdés.


,,..A mi időszámításunk szerint 1940-ben, a narniai szerint pedig 1000-ben a négy Pevensie-testvér

egy ruhásszekrényen át a Lámpás-tisztás mellé értek. Felszabadították az országot a száz éves fagy alól. A narniai időszámítás szerint 15 évet töltöttek a testvérek Narniában. ..,,


( [link] )


Amikor átmentek, akkor Peter 13 éves, Susan 12 éves, Edmund 10 éves és Lucy 8 éves volt. Hogy lehet, hogy a Földre nem megöregedetten, hanem újra fiatalon, gyerekként jöttek vissza 15 év narniai uralkodás után a szekrényen keresztül?


( [link] )


Narniában öregedtek 15 évet. Gyerekként mentek át Narniába, bár öregedtek, mégis gyerekként tértek vissza, mintha a Föld "dimenzióba" nem öregedtek volna. Mintha a Föld "dimenzió" "emlékezett" volna arra, hogy mennyi idősen hagyták el azt.


,,..A Pevensie-testvérek 1941-ben újból átrepültek és felszabadították az országot a telmarin uralom alól. ..,,


( [link] )


Szóval mikor újból átmentek, akkor mennyi idősek voltak? Ha a Föld "dimenzió" emlékezett, akkor mikor átléptek 14,13,11 és 9 évesen 1941-ben Narniába ott ismét hírtelen "felnőttek" és 15 évvel idősebbként tértek oda vissza, tehát a Narnia "dimenzió" is emlékezett vagy elölről kezdődött a korosodás Narnia "dimenzióban", mert "az" elfelejtette a korosodást a Föld "dimenzióval" szemben és ismét gyerekként ügyködtek Narniában?


Netán egymástól "független" a kettő idősík teljesen? Tehát attól függ mennyi idős vagy az adott "dimenzióban", hogy ott, ha ott vagy ha nem, mennyit idősödtél volna. Szóval bár nem a Föld "dimenzióban" voltak, ott akkor is csak pár napot idősödtek, így ott csak az a pár nap korosodás látszik.


Előre is Köszönöm a Válaszokat !! ^^/



#Narnia #időutazás #Pevensie testvérek
2021. ápr. 15. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Narniában másképp telik az idő. Nagyon másképp.


Átmész Narniába, ott maradsz x ideig, majd mikor visszajössz, szinte pont onnan folytatod az itteni dolgod, ahol abbahagytad.

2021. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne, de szerintem a kérdező arra kíváncsi, hogyha ezek után vissza mész Narniába, akkor ott újra gyerekként érkezel meg, vagy pedig Narniában hozzáadódik +15 év a korodhoz, netán ha 50 évesen mész vissza akkor első alkalommal lévő kor + 15 éves leszel, tehát kvázi megfiatalodsz.

De lehet, rosszul értelmezem a kérdést.

Ha jól, akkor szerintem a földi kor az alap mindig, amikor átlépsz. Tehát a testvérek nem idősödtek meg, amikor újra átmenetek, maegtartották a földi korukat.

2021. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: Tisztában vagyok vele, le is írtam azt amit te.


2: Igen, szerintem jól értetted. ^^ És akkor te az újra kezdődés mellett tetted le a voksod. Értem :D Köszi. ^^/

2021. ápr. 16. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!