Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon sci-fi jellegű...

Wattpadon sci-fi jellegű történettel esélytelen olvasókat találnom?

Figyelt kérdés

Látom, hogy a romantikus meg a fanfiction megy leginkább, de nem gondoltam, hogy ennyire senkit nem fog érdekelni egy más zsánerű.

Azért kezdtem el feltölteni, mert jó volna tesztolvasókat, bétákat találni, de ha el se olvassák, akkor ez esélytelennek tűnik. Próbáltam hirdetni facebook csoportban, de semmi eredménye nem volt.

Ötlet, tanács? Vagy tényleg esélytelen a zsáner miatt?

Egyébként nem keményvonalas sci-fi.



2021. ápr. 22. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló kategóriában alkotok, és nem volt túl népszerű, egy idő után le is töröltem, és most thillerrel próbálkozom. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de jóval kevesebb az esélye, hogy többszázezer, esetleg milliós olvasótáborra tegyél szert, bármennyire is jó a szöveged. Sajnos, a Wattpadon aktív emberek nagy része egy könnyed, romantikus, vagy éppen egy ,,kemény" BDSM/maffia, vagy logikátlan-katyvasz-jajdehelyesvagy történetre vágyik, amivel nincsen is gond, hiszen midenkinek vannak preferenciái, és ezek az irományok is lehetnek szórakoztatóak. Azonban én, személy szerint nem szeretnék ilyenféle sztorit alkotni, mivel elég távol áll tőlem az effajta felszínes szerelmi szál. Azt tanácsolom, hogy próbálkozz egy erre specializálódott csoportban, barátoknál, vagy esetleg itt is, vagy idősebb/érettebb közönségnél, esetleg Merengőn. Én szívesen beleolvasnék egyébként, felkeltetted az érdeklődésemet. Semmiképpen se írj olyat, amit nem szeretsz, vagy nem élvezel, mert érződni fog a munkádon is az, hogy pont a hátad közepére kívánod az adott klisés, agyonhypeolt témát.

Mondhatnám, hogy ne a közönségnek írj, hiszen ezt a kis ,,tanácsot" én is milliószor megkaptam, és pontosan tudom, hogy nem konstruktív, mivel ha beleölünka könyv készítésébe egy csomó energiát és időt, szeretnénk egy kis visszajelzést, hogy nem totális szemét, amit csinálunk, így csak annyit mondok, hogy a lehető legtöbb platformon promózd a regényt, olvasd el másokét is, és aztán kérd ugyanezt. Valójában ez az egész egy stratégiai játék, amiben nagy szerepet játszik a szerencse is, de véleményem szerint előbb, vagy utóbb össze fog neked jönni!


Sok szerencsét,

-b :)

2021. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mindenek előtt nagy köszönet a kérdezőnek, valamiért eddig sosem hallottam erről az oldalról, most csodálkozok rá és olvasóként, meg esetleges íróként is nagyon érdekel.

Jelzem, én pont a nem-ponyva sci-fi kedvelője vagyok, úgyhogy egy olvasójelölted máris van.

2021. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sci-fim most tart olyan 2300 olvasónál, és akadt néhány lelkes kommentelőm, akiknek néha más platformon felteszek pár tesztolvasós kérdést. De nagyon sok meló terjeszteni. Meg kell találnod azt az irányt marketing oldalról, amivel nagyobb eséllyel szerzel olvasókat, de a sztorihoz is hű marad a reklám, és még így is irgalmatlan nagy lemorzsolódásod lesz. Plusz a kapcsolatépítés.

Én azt mondom, hogy próbálkozz kitartóan, DE tesztolvasó-célra legyen saját, fix bázisod. Egy Wattpad olvasó nem feltétlenül azért és úgy fog kommentelni, amire neked szükséged lenne.


Amúgy ha bármi kérdésed van, szívesen segítek, írj privit, és értekezünk.

2021. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz Merengőn!


[link]

2021. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Igazából nem titkolt célom a kiadatás, de első könyvesként nem indulok nagy esélyekkel. Szóval nem úgy értettem, hogy hatalmas olvasótábort szeretnék, inkább csak hogy jó volna, ha lenne pár tesztolvasóm, akik tudnának véleményt mondani. Semmiképp nem szánok azért zsánert váltani, hogy sikeresebb legyen! :) De igen, ez valóban eléggé stratégiai játék, és én meg elég türelmetlen ember vagyok sajnos, de mindenképp megpróbálom majd "promózni", ahol lehet.


3-as:

A tesztolvasó fix-bázis megtalálása okozza nekem igazából a problémát. Már került ki tőlem egy kérdés ide, hogy hol találhatnék tesztolvasókat, ott ajánlották a Wattpadot ill. a wattpados Facebook csoportokat. Van wattpadtól független bétás csoport, de ott nekem 10 bétából 1 volt, aki tisztességesen végezte el a feladatot, és sajnos az az egy is időhiány miatt nem tud vele tovább foglalkozni.

A többiek vagy el se olvasták (noha ők jelentkeztek a feladatra), vagy csak odaböktek valami egymondatos véleményt, ami még csak nem is az volt, hogy "ez olvashatatlan", hogy megértsem, miért csak ennyit írtak.

Szóval igazából nem nagyon akarok irtó nagy reklámot csinálni, épp azért, mert Wattpadra csak pár fejezetet vittem, sokkal többet nem is biztos, hogy töltök fel egyelőre.

Van egy párom, aki nagyon lelkesen elolvassa, amit írok, de ugye ő erősen elfogult lehet, ezért örülnék más szemszögnek.


Írtátok ketten is a Merengőt, úgyhogy meg is ragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem, hogy akkor én tudtam rosszul, hogy ez egy fanfiction-ös oldal? Valahol máshol ajánlották nekem már ezt, ill. az ao3 nevű oldalt (remélem, jól írtam), de utóbbin szinte kizárólag fanficeket láttam, de mintha a Merengőnél is inkább azok lettek volna.

De akkor volna értelme oda is feltöltenem?

Egyébként bárkit érdekel, szívesen ellinkelem a wattpados oldalt, minden véleménynek örülnék.

Bármilyen ötletetek van még, szívesen fogadom, és nagyon köszönöm az eddigi válaszokat is! :)

2021. ápr. 22. 15:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

No. 3 vagyok.

Belinkeled nekem a történetet? Szívesen ránézek :)

2021. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az AO3: igaz, elsősorban a fanfiction-ok (Fandomok) számára jött létre, DE lehet feltölteni rá saját történetet (original work) is, és lehet rá írni magyar történeteket.
2021. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ao3-om egy fanfiction oldal! Mint ahogy a Fanfiction.net is az. Ne tévesszük meg szegény kérdezőt már!


Originalra ott van a Merengő, amin fanfictiont és originalt is lehet írni. Vagy csinálsz blogot a történetednek.

2021. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8: Ez NEM megtévesztés, hiszen lehet ilyen kategóriát beállítani! Amikor már van fiókod, azt írsz, amit akarsz. Csak meg kell jelölni az Original Work-öt, és kész.


[link]

2021. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ne vesszetek rajta össze, igazából ha már eleve döntő többségben fanfiction van egy oldalon, akkor lehet, hogy ott eleve nehezebb tábort találni egy más jellegű írásnak.

A Merengőre rákerestem, megtaláltam az "original" szekciót, és ahogy látom, akadnak kritikák is itt-ott, bár gondolom ott sem árt aktív tagnak lenni ahhoz, hogy az embert véleményezzék. Lehet, hogy oda is felteszem majd. Köszönöm szépen!


Belinkelem a Wattpados feltöltésem is akkor:


[link]

2021. ápr. 22. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!