Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudom népszerűsíteni a...

Hogyan tudom népszerűsíteni a Wattpados írásomat?

Figyelt kérdés

Tudtok esetleg ötleteket, tippeket adni, hogyan szerezzek olvasókat? Nem vagyok az a pofátlanul reklámozós fajta, örülnék pár tippnek!

Pár wattpados facebook csoportban már próbálkoztam.

Messze nem a tinik által keresett zsáner és tematika, felnőtt célközönséggel.



2021. máj. 11. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ide is linkelheted, én megnézném
2021. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A hirdetésen kívül nem tudsz nagyon mást csinálni.


Olvass más, hasonló közönségű sztorikat, és kommentelj rájuk sokat és értelmesen: megadja az esélyt, hogy valaki rámegy a nevedre, hogy szétnézzen a profilodon.


Frissítsd a sztorid rendszeresen.


Várj. Sokaknak hónapokba, akár egy-két évbe is telik, mire összegyűlik egy kisebb olvasótáboruk (ha egyáltalán).


Crossposztolj más platformokra is, pl. Merengő, polc.eu

2021. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam keresgélni wattpados történeteket, hátha találok érdekeset, de nehezen boldogulok a keresőjével. Sci-fiben utazom, ezért hasonszőrűt kerestem volna, de akkor folyton angol találatokat ad ki. Amibe belefutottam magyar pedig (eddig) elég alacsony színvonalon ment, pedig szeretek bétázni/tesztolvasni, de a legtöbbnél kevés pozitívat tudnék írni, úgy meg nem szeretnék, mert trollkodásnak tűnne.

Köszönöm a tippeket is, Merengőre regisztráltam, még várok, hogy kikerüljön az írás. A Polc.eu-ról nem is hallottam még soha, az mennyire aktív? Kevés sci-fit találok a kereső alapján.

2021. máj. 11. 21:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A wattpad az amolyan "vakard meg a hátam" dolog: ha kommenteled mások történeteit, üzensz másoknak, haverkodsz velük, akkor ők is megnézik a Te profilodat, írásaidat. De nem fognak random ráakadni, mivel rengeteg iromány van. Wattpadon egyébként is a fanficek vannak felkapva (pl. ilyen ázsiai vagy milyen énekesek), eredeti történettel, világgal nehéz bevágódni.


Ha perfektül kened az angolt, esetleg megírhatod a sztorit angolul, többen fogják olvasni.


Link nekem is jöhet. :)

2021. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, jogos, amit mondasz. Láttam is erre utaló jeleket a wattpados csoportokban, hogy az aktívabb tagok egymásét olvassák (és sokszor aztán népszerűsítik azt).

Valószínűleg nem is fogok tudni bevágódni az átlag wattpad olvasónál, de őszintén szólva nem is ez a cél, csak jó lenne visszajelzéseket kapni, hogy lássam, mennyire érdekli az embereket a történet. Bétát nehezen találok hozzá, jó bétát még nehezebben. De talán csak fel kéne hagynom a bizonytalankodással.

Úgy gondolom, elég jó az angolom, de nem érzem azt, hogy az irodalmi szintet meg tudnám ütni vele egyelőre, ezért félnék angolul írni.

Ha már ketten is kértétek, belinkelem, ki tudja, hátha épp titeket érdekelni fog. :)


[link]

2021. máj. 12. 08:54
 6/11 anonim ***** válasza:
FB-csoportok
2021. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Minnél aktívabb vagy, annál népszerűbb lesz a könyv. Többször vettem észre, hogy nagyon sokan abbahagyják a könyv felénél az olvasást, vagy el se kezdik, mert kevés rész van csak. Nyilván arra is kell figyelni, hogy ne kapkodd el, dolgozd ki a jeleneteket.

Amúgy nekem eddig tetszik, akinek tudom, csak ajánlani fogom.

2021. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a felnőttek már nem nagyon használnak Wattpadet. De ez csak SZERINTEM.

Adj meg #-eket, mert az alapján az emberek rátalálnak könnyebben a könyvedre, attól függően milyen témában írsz

2021. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8, akkor a felnőttek mit használnak, milyen oldalt ajánlasz?
2021. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Külön köszönet a 7-esnek az ajánlásért :)

8as: Igen, teljesen egyetértek. Mondjuk nem vagyok régóta használója, nem tudom, régebben más volt-e az oldal, de egyértelműen a legtöbb feltöltő és a legtöbb olvasó is inkább kamaszkorú. Szóval nem is számítok nagy népszerűségre, se a célközönségem korcsoportja, se a zsáner miatt.

Igazából csak nehezen találok bétákat, tesztolvasókat, és szerettem volna valahol látni, hogy hány embernek kelti fel az érdeklődését a történet. Egyelőre csak a kedves partnerem olvassa. Ő izgalmasnak találja, de hát ugye erősen elfogult lehet. :)

A regény már kész, utolsó csiszolásokat végzem, aztán várom, hogy hátha egy kiadó rábólint. Reméltem, hogy találok rá tesztolvasót, de erről már lemondtam.

Ha egyébként van inkább felnőtteknek "szóló" oldal, engem is érdekelne!

2021. máj. 14. 21:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!