Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen más visszatérő elemek...

Milyen más visszatérő elemek vannak még Leiner Laura könyveiben?

Figyelt kérdés

Annyira viccesnek gondolom, hogy ezek a dolgok majdnem minden könyvében szerepelnek. Szerintem ezek mind Laura személyiségéből épülnek és muris ahogy belecsempészi őket a főszereplőkbe.


- bogár és egyéb csúszómászó utálat: leginkább Bexiben de az összes többi főszereplőjében is megvan az írtózat mindenféle csúszómászó dologtól


- erősen megszorítani valakinek a csuklóját az egyik legnagyobb erőszak amit lány ellen el lehet követni - de tnyleg gyakorlatilag minden könyvében ha erőszakos szituáció van akkor a jelen lévő lánykarakter ellen a brutális erőszak mindig az hogy a "gonosz" karakter erősen megszorította a csuklóját. (nekem ez olyan furcsa)


-nutellaimádat - oké szerintem ezt nem kell részletezni


- (szintén bunyókban) valakinek mindig le kell fejelnie valakit - ez is olyan érdekes számomra, mert a fejelés szerintem pont nem egy olyan klasszikus verekedős technika



+ ezt csak érdekesnek gondolom, hogy a legtöbb könyvében van egy kistesó aki fontos, vagy a főszereplőé vagy egy fontos mellékszereplőé, ez szerintem azért érdekes mert Laura és Linda között Laura a kisebb és mégis a könyveiben a nagyteső szerepét írja meg gyakrabban.



++van még egy csomó ami nekem így szembeötlött, kiváncsi vagyok ti miket vettetek észre?

Mit gondoltok ezekről?



2021. jún. 8. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a többi nem tűnt fel, csak a lefejelés, ami tényleg elég fura, nem is túl szokványos egy verekedésnél meg nem is a legpraktikusabb, de talán pont ettől volt kicsit vicces.

Pár éve olvastam a Bexit, az újabb sorozatát pedig még nem, szóval lehet nem teljesen igaz, de emlékeim szerint minden fontosabb szereplőnek volt valami különc dolga, érdeklődési köre. De gondolom ez szándékos, hogy ne legyen túl sablonos a karakter és ad is egy kis plusz személyiség réteget nekik.

2021. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem mindenkinek vannak különc dolgai csak nem ismeri be a legtöbb ember a nyilvánosság előtt..

A fejelés érdekes , de ez inkább szaloképes mint pépesre verik az illetőt. Érzékelteti a sándékot, de annyira nem túl rurva , hogy ne lehessen egy tinikönyvben.

A kistesóról annyit írok , sok embernek tényleg fontos a testvére, ebben nem látok kivetnivalót, hogy a család fotosságára is felhívja a figyelmet.


A lány csuklójának a megszoríása, ua mint a fejelés. Azt mégse írhatja bele, hogy megpofozta a csajt a srác

Nutella , ebben sem látok kivetnivalót, az emberek 80%-a szereti.

Bogárutálat. A lányok jó része írtózik a bogaraktól, főleg ebben a korban .


Talán van pár átvett sablon amiket beleír, de a tizenévesek is hasonlítanak egymásra sok mindenben. Azért látni különbségeket is, valaki olvasni szeret, más gépezni , táncolni, stb.

2021. jún. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
nekem az volt szembetűnő, hogy minden menő srác rá volt kattanva valamilyen kajára (kecsup, kóla), és ezt túlzásba is vitték
2021. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3 ezt idáig észre se vettem, basszus igazad van

ez tetszik xd

2021. jún. 9. 16:55
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem is olyan régen volt itt egy olyan kérdés azzal kapcsolatban, hogy Leiner Laura könyveiben miért mindig szőkék a gonosz/ribis lány karakterek. Na, ez is pont ilyen.


Még pár ehhez hasonló:


A butuska, hiperaktív, figyelemzavaros, kissé naív barátnő esete, aki a női főszereplő “utánfutója”, pl. Virág, Napsi, akik a személyiségük, cselekedeteik alapján inkább tűnnek valami túlbuzgó, erősen eltúlzott mesefigurának, mint hús-vér embernek.


Kigyúrt, sportmániás, emellett vicces fiú, aki a leginkább maradandó poénok forrása, pl. Zsolti, Lóri.


Aki pop zenét hallgat, vagy szereti az aktuális divatot, az egyből negatív/r*b@ncnak kikiáltott szereplő… szintén.


Minden könyvbe kell szerelmi szál a főhős esetében. Azokba is, amikben (köszi szépen), meglennénk nélküle is, mégis bele kell erőltetni a cselekménybe.

2021. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5# azért van ellenpélda is. pl. Csenge normális szőke karakter.
2021. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Engem inkább az idegesít , hogy a kilencedikesek mindig törpék, a tizenegyedikesekkel vagy végzősökkel szemben. Azért ekkora különbség nincs a két korosztály közt.
2021. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
A főszereplő, általában “átlagoska” tinilány mindig olyan pasiba zúg bele, aki valamiért “ultramenőnek” számít (gazdag, amerikai szülőkkel rendelkezik, felkapott sztár, élsportoló, botrányhős, de legalább szórakoztató, és amiatt mindenki tud a létezéséről…stb).
2021. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Furcsa, szokatlan nevek: Körte, Gomba, Virág, Napsugár,...
2021. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
8# a Bexiben pont nem átlagos a főszereplő. A Bábelre sem igaz amit írtál. Amúgy ezek lányoknak írt regények főleg, ennek ez lehet az oka.
2021. jún. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!