Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy "régi motoros" Harry...

Egy "régi motoros" Harry Potter fan azt mondta, hogy így olvassam el a könyveket. Szerintetek van benne ráció?

Figyelt kérdés

Olvasd el az első négy könyvet.


A Tűz Serlegét olvasd el mégegyszer, hogy jobban emlékezz rá.


Olvasd el a Főnix Rendjét.


Akárhányszor kedved támad újra Potterre, olvasd el még egyszer a Főnix Rendjét.


A 6. és 7. könyvet ignoráld, hozzájuk se nyúlj.



2021. jún. 17. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Ez az ő személyes ízlése alapján van kialakítva, lehet, neked máshogy fog tetszeni. Amúgy mi az, hogy ignoráld az utolsó két részt? Abban van a sztoriszálak lezárása, ne hagyd ki, ha teljes képet akarsz.
2021. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Abban igaza van, hogy pl. nekem is nagy csalódás volt a 6 és a 7 az 5 után és az 5 a kedvencem.
2021. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Én mikor vége lett a trónok harca, megnéztem újra az első 4 évadot. Utána kicsit jobban éreztem magam.
2021. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Van benne valami, a lezárását egy kissé felemásnak érzem.

Én a Heri Kókler paródiaát ajánlom, sokkal többet kihozott a sztoriból.

2021. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Hát nem tudom, én személy szerint nem értek ezzel egyet. Persze egyéni ízlés kérdése az egész. Viszont szerintem a fontos dolgokra úgyis emlékezni fogsz a Tűz serlegéből, mivel (ha még nem olvastad vagy láttad, akkor) a lényeg úgyis meg fog lepni eléggé ahhoz, hogy megjegyezd, szóval felesleges egymás után többször elolvasni.

A Főnix rendje számomra a legidegesítőbb rész, ami szintén szubjektív vélemény, de elég feltűnő, hogy Rowling innentől teljesen szabad kezet kapott, és nem szóltak nagyon bele a szerkesztők abba, amit írni akart. Nem véletlen, hogy ez lett a leghosszabb könyv. Harry karaktere végig vagy ideges, vagy szomorú (érthető okokból egyébként), de ha már nem kamaszként olvassa az ember, akkor egyes kiakadásai elég irritálóak tudnak lenni. Szóval én biztosan nem ezt olvasnám újra unalmamban.

A Félvér herceg nekem a kedvenc részem. Csak könyvben persze, filmben nagyon nem. Elég sok karakter motivációit és személyiségét érthetjük meg ebben a részben, és nekem nagyon tetszett, hogy itt már valóban kezd "összeállni a kép". Hasonló a helyzet a hetedik résszel is, bár annak valóban vannak számomra is kevésbé élvezetes részei. De nagyon sokaktól hallom, hogy az utolsó két rész a kedvencük, szóval ebből is látszik, hogy mennyire szubjektív ez a kérdés.

Mivel már többször újraolvastam az egész sorozatot, így viszonylag jól látom, hogy mennyi olyan jelenet van akár az első egy-két könyvben is, amiknek az utolsó részben lesz igazából értelme. Úgyhogy szerintem hiba lenne teljesen kihagyni könyveket. Újraolvasásnál már nyilván el tudja dönteni az ember, hogy melyik részt szeretné esetleg kihagyni, de először mindenképpen elolvasnám a helyedben egyszer az egészet.

2021. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

Csak egy idióta csinálna ilyet, konkrétan sosem hallottam ilyen tanácsot a Harry Potterrel kapcsolatban.

Olvasd el az összeset, mert szerintem mindegyik jó. Aztán persze majd eldöntöd te, hogy neked mennyire tetszett.

2021. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek a #1-gyel, ez az ő ízlése, én a helyedben biztos végigolvasnám, a könyvek közül nekem a 7. a kedvencem, szerintem jó lett a befejezés, ráadásul anélkül nem nagyon fogod megérteni a történet lényegét

ráadásul, ha azt nézzük hogy végződik az 5. könyv, érdemes akkor már elolvasni a 6-7.-et is

jó szórakozást hozzá, akárhogy is olvasod majd!

2021. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%
A hatos tényleg eléggé rossz, a hetedik sem sokkal jobb (egy könyvben jobb lett volna megoldani), de mindig te döntsd el, hogy neked mi tetszik.
2021. jún. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Toronymagasan a hatodik a legjobb könyv, a hetedik pedig tök felfrissítő, hogy végre nem végig a Roxfortban játszódik.


A Főnix rendjét nem tudom hova istenítitek, jó könyv, de rengeteg benne a felesleges rizsa, legalább 150 oldallal rövidebb lehetne és semmit nem veszítene a tartalma.

2021. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A végét én sem szeretem, de ne hagyd félbe. Legalább egyszer olvasd végig, legyen saját véleményed.
2021. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!