Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire tetszik nektek...

Mennyire tetszik nektek Móricz Zsigmond Légy jó mindhalálig c. regénye?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
A kötelezők közül mindig is az volt a kedvencem.
2021. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán az egyetlen kötelező olvasmány, amit apukám utál. Én annyira emlékszem belőle, hogy tetszett, de sírtam a végén, pedig nem is halt meg senki.
2021. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem rossz, de Móricznak vannak ennél sokkal jobb művei.
2021. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Életem legrosszabb kötelező olvasmánya volt. Lehet, hogy felnőtt fejjel már más lenne a véleményem, ha újraolvasnám (nincs az a pénz), de 13 évesen rettentően untam, és Misit is nagyon irritálónak találtam.
2021. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
KÖtelező olvasmánynak nem volt rossz. Magamtól azért nem olvasnám
2021. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is kötelezők közül az egyik legjobb, de magamtól nem olvasnám el. Sokra nem emlékszem belőle, de tudom, hogy tetszett.
2021. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Én sosem szerettem, pedig sűrűn olvasok szépirodalmat. Nem fogott meg Misi története, akkor inkább a Pál utcai fiúk. :)
2021. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
34%
Idén olvastam, nekem nagyon tetszett. Az eddigi kötelező olvasmányok közül a legjobb, de ez is egy olyan könyv amihez kicsit érni kell hogy az ember megértse és feldolgozza a könyv tartalmát. Rengeteg mindent tanít az empátiáról, az emberekről, meg alapvetően az életről. Szerintem ha valaki elolvassa azzal csak több lehet. De ha valakinek nem tetszik az is érthető, viszont később, idősebb fejjel szerintem sokkal érdekesebb elolvasni, úgy többet ért belőle az ember.
2021. nov. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
A Kincskereső kisködmönnel karöltve a legnagyobb traumát okozó gyerekkori olvasásélményeim között szerepel. Nyilas Misi egy nyavajgó, nyámnyila karakter. Engem lehozott az életről, általános iskolában nem kellene ezeket olvastatni gyerekekkel.
2021. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Engem kimondhatatlanul irritàt Misi, egy érzékeny puhàny szerencsétlen volt. 15 évesen ez volt az egyik kötelező hàziolvasmàny, a másik A kőszívű ember fiai volt. Utóbbi őszintén tetszett, élvezet volt olvasni. Ezt úgy mondom, hogy a 19-20 szàzad elejei irodalom a kedvencem, mást nem is olvasok. Akkoriban még voltak elvárások, nem írhatott bárki mindenféle szennyet. Érdekes , hogy a Légy jó mindhalálig nem tetszett, mert a realizmus a kedvencem. 17 f
2022. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!