Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Orwell könyvei tényleg jók?

Orwell könyvei tényleg jók?

Figyelt kérdés
Az 1984-t terveztem olvasni, de a film változat annyira rossz, hogy félek időt pazarolni rá.
2021. jún. 26. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A könyv majdnem mindig jobb mint a belőle készült film...
2021. jún. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A film elég nagy százalékban olyan mint a könyv, konkrétan a párbeszédek szó szerint ugyanazok, szóval még annyit sem változtattak. Hogy a látvány nem tetszett vagy olcsónak tűnt, azzal nem lehet mit kezdeni, nyilván más ha te képzeled el a világot és a cselekményt.


A könyvei formailag nem a legszebbek, de tartalmilag olyannyira lényegesek és fontosak, hogy ma is aktuális, napjainkban is zajló folyamatokat ír le, még ha abszurdnak is tűntek egyes elemek. Valószínűleg míg az emberiség létezik, velünk maradnak a benne felvetett problémák és sötét jövőképek.

2021. jún. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, és az 1984-ből a könyv sokkal jobb, mint a film. A mostani világunkról szól az is, meg az Állatfarm is.
2021. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az Állatfarm-ot olvastam, csak ajánlani tudom. Nagyon-nagy igazságokat hordoz.
2021. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Remek könyv, de nem habkönnyű olvasmány.
2021. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Számomra elég befogadható volt Orwell 1984-e. Nem egy limonádészerű ponyva, hanem egy komoly, emlékezetes darabja az irodalomnak.
2021. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik verziót láttad? Mert az 1984-es feldolgozás szerintem zseniális. Én a könyv után láttam és mindkettő tetszett.
2021. jún. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!