Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gáz ha ezt olvasom?

Gáz ha ezt olvasom?

Figyelt kérdés
17 éves fiú létemre elkezdtem a Szent Johanna Gimit olvasni, eddig a második könyvet olvasom, de a barátaim megszólnak emiatt, mert szerintük ezt 12 éves kislányok olvassák. Tényleg gáz?

2021. aug. 16. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha ezt van kedved olvasni, akkor mit érdekel, hogy mit mondanak. Ifjúsági regény, a te korosztályodnak is szól. Ahogy a tanáraim mondták, mindegy, hogy az ember (főleg gyerekként) mit olvas,csak olvasson valamit. Akik alig olvastak fiatalon, azoknak a helyesírásán az meg is látszott még 5. ostályban is.
2021. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

nem gáz


amit a barátaid csinálnak, az a hegemón maszkulinitás fogalmával írható le

ez a macsó szemléletű kortárs csoport akkor díjazna téged, ha idiános könyveket, vagy vmi akciót, vagyis tradicionálisan férfiasnak tartiott témákban olvasnál.

bár én nem tartom irodalmilag értékesnek a szent johanna-könyveket, de nagyon támogatom, h. a fiúk minél több lányosnak tartott könyveket olvassanak.

elősegíti a másik nem megismerését, empatikusabbá tesz, szocializál... és a magyaroknak csak 13%-a olvas,te ebben benne vagy, gratu.


ha izgalmasat akarsz olvasni (van benne drogmaffia is, meg menekülős jelenetek), de alapvetően egy női közösségről szól, egy kamaz lányról, akkor vedd ki a könyvtárból Jennifer Clement Elveszett lányok országa c. regényét.

több rangos irodalmi díjat kapott a könyv.


Mexikó déli részén, Guerrero állam dzsungel borította vidékein, ahol a mákföldeket, marihuánaültetvényeket és a lakosságot helikopterről permetezik gyomirtóval, minden lány „fiúnak születik” – nehogy elrabolják a drogbárók lelketlen pribékjei. Még biztosabb üregeket ásni, és oda rejtőzni, ha a távolban felzúgnak a luxusterepjárók… ám a legtöbbjük így is a kartellek fogságában végzi.


Ladydi, az Elveszett lányok országának tizenhat éves főszereplője „megússza”. Legalábbis túléli, és elmeséli, hogyan telt a veszélyes idő a hegyi faluban, ahonnan minden férfi elmenekült, hogy átszökve a határon, az Egyesült Államokba keressen magának elviselhető életet. Elmeséli, hogyan került ártatlanul Mexikóváros legnagyobb női börtönébe, és milyen sorsokat cipelnek az ott élő fiatal nők.


Jennifer Clement lehengerlő regényében a szépirodalom erejével mutatja meg, hogy a drogbárók uralta vadonban is létezik barátság, van szolidaritás, és hogy az emberi szeretet feltárhatja a remény útjait. (forrás: moly)

2021. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Clementnek az interjú előtti este Párizsba kellett repülnie, mert regénye kapta a francia ELLE, a francia oktatási minisztérium és a francia Írók és Irodalom Háza által támogatott Grand Prix des Lecrices Lyceenes de ELLE-t (Az Elle Középiskolás Női Olvasóinak Nagydíja), aminek nyertesét középiskolás lányok szavazatai alapján választják. Mi félelemről, bizalomról és férfiak nélküli életről kérdeztük.


A Grand Prix des Lectrices Lyceenes de ELLE nyertesét francia középiskolás lányok szavazzák meg. Mondhatjuk, hogy ez a legfontosabb díj, amit valaha kaptál?


Ez abszolút így van! Amikor 120 középiskolás lány szerint a te könyved a legjobb, arra tényleg nincsenek szavakat. Miközben az Elveszett lányok országát írtam, nem realizáltam, hogy proteszt regényt írok. Nem ez volt a szándékom, én csak írtam egy könyvet arról, ami miatt nem tudtam nyugodtan aludni éjjelente. A megjelenése után rögtön nyertem vele egy humanitárius díjat, ami hatalmas meglepetés volt, és rá kellett jönnöm, hogy mégis proteszt regényt írtam. Azzal, hogy a francia lányok erre a könyvre szavaztak, ők is a tiltakozás részeseivé váltak. Ők a jelen és a jövő olvasói, a jelen és a jövő erős női. Jó látni, hogy érdekli őket a velük nagyjából egykorú mexikói lányok sorsa és helyzete. (forrás: könyves magazin)


tehát a francia középiskolások körében is díjnyertes!

2021. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem alapvetően nem gáz, hogy ezt olvasod. Ha csak ezt olvasod a kötelezőkön kívül, az szerintem kicsit ciki, mert ilyen idősen már jó, ha az ember komolyabb hangvételű könyveket is olvas (és itt pedig sztem mindegy, hogy fiúról vagy lányról beszélünk).
2021. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki! Egyik férfi ismerősöm 41 évesen olvasta és nagyon tetszett neki. :) Pedig eléggé komoly, értelmes ember.
2021. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
miért lenne gáz? én anno 19-20 évesen olvastam, és szintén fiú vagyok.
2021. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonimolvasó válasza:
100%
Dehogy gáz! Az a gáz amit a haverjaid csinálnak. Mond meg nekik, hogy olvassanak bele,csak jót tenne! Az osztálytársaim is furcsán néznek rám mikor elkezdek nekik beszélni a könyvekről amit olvastam/olvasok, és nem is tudják mennyit segített. Talán a szorongásom legyőzésében is, de az biztos, hogy a helyesírasom javult. Szóval kicsit sem ciki, hogy ezt olvasod.
2021. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!