Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány éves főszereplőket...

Hány éves főszereplőket szerettek fantasy könyveknél?

Figyelt kérdés

2021. aug. 21. 06:38
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A kedvenceim az idősebb/középkorú emberek. Kicsit unalmasnak tartom a sok ugyan olyan, főleg lány, tini szereplőket. Igen, igen, mindenkinél erősebb és okosabb és csodásab. Blegh.
2021. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem a kor vagy a nem számit,hanem a jó cselekmény.

Értelmes,összefüggő aztory... És nincs benne 360fokos-ellenfordulat...

2021. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

360 fokos fordulatnál ugyan oda térne vissza, nem?🤨

Amúgy nagyon a főszereplő kora nem érdekel, de young adult fantasykat nem szeretem. Mindenki tökéletes és mindenki szerelmes mindenkibe😒😒😒

2021. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Általában a velem egykorúak jönnek be a könyvekben, illetve vagy a több száz évesek (fantasyk)xd. De 1 idős karaktert is tökre meg lehet kedvelni ha az író úgy alakitja magát a karaktert.
2021. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shannaro ***** válasza:
82%
Bilbó és Frodó 50 évesen kezdik a kalndjukat. A Silmarilok szereplői is sem nevezhetők fiataloknak. A Truthwitch főszereplője viszont igen. A Fekete Prizmáé még fiatalabb. Az Első Törvény sorozat főbb szereplőinek életkora nagyon eltérő. Hadd kérdezzem már meg, miért fontos számodra a karakterek kora így egymagában?
2021. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Shannaro ***** válasza:
75%
Elnézést a rengeteg elírásért, ilyen nem szokott velem történni: *kalandjukat*, *szereplői sem*.
2021. aug. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Lévén én is fiatalkorú vagyok, az ilyen korú szereplők jobban érdekelnek, de azért hadd jegyezzem meg én is, hogy egy sztori minőségéhez tényleg a szereplők életkora adja hozzá a legkevesebbet. Szóval kábé mindegy.
2021. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
5 éveseket, mert pedofil vagyok.
2021. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fantasy? 100 és 200 év között, de az Entek is jófejek.
2021. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az az életkor, ami a történet szempontjából releváns.


Ha a cselekmény működik egy tinivel, akkor igen, legyen tini.


De ha a karakternek jönni-menni, harcolni, egész éjszaka a temetőben hupákolni kell, akkor nekem fura, hogy az illető 17 éves, de viselkedésre 25.


Nagyon sok YA infantilizál a cselekményből adódólag felnőtt karaktereket, de ha objektíven megnézed, abszolúte nem reális a dolog.


Szóval ha:

-ki kell nyírni/elaltani a szülőket

-ha a karakter dolgozik

-önnállóan él, kb saját lakása van

-egész éjszaka bulizik, eljár inni, és a kutyát nem érdekli

-megtalálta élete szerelmét, akivel tényleg együtt is marad

...akkor ez a történet egy infantilizált felnőttről szól, nem tiniről.


Általában tiniként olvasva ezek a sztorik frusztrálóak, mert ezek szürreális élethelyzetek, amikre az ember nem kész még, és úgy érzi kimaradt valamiből.


Felnőttként meg ezek a könyvek röhelyesek, mert a felnőtt függetlenség mellett röhelyes, hogy a döntésképes felnőtt karakter egyszercsak visszavált gyerekbe, amikor épp úgy kényelmes az írónak.


A legpofátlanabb példa erre pl a Végzet ereklyéi széria, de mondhatnám akár az Éhezők Viadalát is.

Ha megnézed a film adaptációkat, akkor végképp kibúlyik a szög a zsákból, mert látod az egészet huszonéves színészekkel eljátszatva, és működik a történet. Ha lecserélnéd őket tényleg tini színészekre, egyből fura lenne az egész.



Szóval ja, egyértelműen érzem ha a karakter életkora nincs eltalálva, de ha a történet működik, akkor bármilyen korosztályról szívesen olvasok.

2022. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!